EP v plavanju v Rimu

Šeglova v finale na 100 prosto s sedmim časom

Janja Šegel | Janja Šegel | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Janja Šegel

Janja Šegel se je uvrstila v finale na 100 m prosto na evropskem prvenstvu v Rimu. V  polfinalu je s časom 54,57 osvojila četrto mesto v svoji skupini, s skupnim sedmim dosežkom pa si je zagotovila petkov finalni nastop.

Katja Fain
Sportal Šegel: Na glas še nikoli nisem rekla, da grem po kolajno

Enaindvajsetletna Janja Šegel je v kvalifikacijah s časom 54,40 le za 11 stotink zaostala za državnim rekordom, ki ga je odplavala lani v Banjaluki. "Zelo sem zadovoljna s plavanjem, zato ker je bil res zgodnji nastop in zjutraj še nisem plavala tako hitro. Finale je dosegljiv, tudi osebni rekord, saj sem imela na koncu še rezerve in ja, zelo dobro se počutim," je dejala 21-letnica.

Nekaj počasnejša je bila torej v popoldanskem polfinalu (54,57). V polfinalu s Šeglovo je bila najhitrejša Francozinja Charlotte Bonnet (53,56). "Za mano je moj prvi polfinale na tem prvenstvu. Z rezultatom sem zadovoljna. Zadostoval je za uvrstitev v finale. Pogledala bom, kje so bile napake in rezerve in jutri v finalu bom šla na polno."

Tjaša Pintar | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Tjaša Pintar Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Druga slovenska polfinalistka v tej disciplini Tjaša Pintar je nastopila v isti skupini kot Šeglova, s časom 55,58 je bila sedma, skupno pa je to pomenilo 11. dosežek v polfinalu. Po nastopu je povedala: "Že zjutraj sem bila zadovoljna z rezultatom in uvrstitvijo v polfinale. Pogledala sem video, trenerji so mi povedali kje bi mogoče lahko naredila bolje in popravila rezultat. Upam, da sem to naredila. Čas je bil boljši, po skoraj dveh letih tudi osebni rekord tako, da sem zelo zadovoljna."

V dopoldanskem delu tekmovanja v Rimu sta tekmovala še Anže Ferš Eržen, na 400 m mešano je osvojil končno 16. mesto s časom 4:26,10. Prvi slovenski nastop na evropskih prvenstvih v umetnostnem plavanju pa je opravila tudi Nika Seljak in z izkupičkom 70,1667 zabeležila 21. izid med 22 tekmovalkami v prostem solo programu.

Podelili prve kolajne

Prvi dan so v plavalnem delu EP podelili tri komplete medalj. Na 400 metrov mešano je slavil domačin Alberto Razzetti (4:10,60), njegov uspeh je dopolnil še tretji Pier Andrea Matteazzi, mednju se je vrinil srebrni Madžar David Verraszto.

Na sporedu sta bili še štafetni preizkušnji na 4 x 200 metrov prosto. V ženski konkurenci so Slavile Nizozemke Imani de Jong, Silke Holkenborg, Jana van Kooten in Maritt Steenbergen s časom 7:54,07. Pri moških pa so evropski prvaki Madžari Nandor Nemeth, Richard Marton, Balazs Hollo in Kristof Milak, ki so plavali 7:05,38.