20.13

Rajmond Debevec

Torek, 21. 7. 2015, 20.13

Debevec, Kandare in Markoja preživeli eliminacije, Kaminskemu nov svetovni rekord

Na evropskem prvenstvu na Pragerskem so se vsi trije slovenski strelci prek današnjih eliminacij prebili na sredino kvalifikacijsko tekmo v disciplini malokalibrska puška leže.

Rajmond Debevec je v eliminacijah zadel 619,8, Damjan Kandare 614,9, Robert Markoja pa 614,3 kroga. Slovenija je v ekipni konkurenci s 1849,0 kroga osvojila 17. mesto. V današnjih eliminacijah je blestel ruski strelec Sergej Kamenski, ki je s 633,0 kroga postavil nov svetovni in evropski rekord. V ekipni konkurenci je zlato kolajno z novim evropskim rekordom osvojila Rusija (1874,1), srebrno Avstrija (1873,4), bronasto pa Norveška (1870,6).

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na današnji tekmi v disciplini malokalibrska puška trojni položaj zasedla 30. mesto, potem ko je zadela 572 krogov. Na strelskem maratonu sta nastopili še dve Slovenki: Urška Kuharič je s 568 krogi zasedla 45., Petra Vernik pa s 560 krogi 61. mesto.

V kvalifikacijah je bila najboljša Britanka Jennifer McIntosh s 588 krogi. V velikem finalu je po pravem strelskem trilerju slavila Srbkinja Ivana Maksimović s 451,5, ki je za 0,1 kroga ugnala drugouvrščeno Italijanko Petro Zublasing. Bronasto odličje je osvojila Nemka Barbara Engleder s 440,7 kroga, medtem ko je po kvalifikacijah vodilna Britanka zasedla nehvaležno četrto mesto.

Dvoršakova je sijajno začela današnjo tekmo, po klečečem položaju je bila s 193 zadetimi krogi med prvimi desetimi tekmovalkami, v nadaljevanju pa je začela nazadovati na lestvici. V ležečem položaju je zadela 193, v stoječem pa 186 krogov, kar ji je na koncu navrglo uvrstitev na končno 30. mesto.

Kuharičeva je v strelskem maratonu kleče zadela 182, leže 194 in stoje 192, Vernikova pa kleče 181, leže 194 in stoje 185 krogov.

Danes sta bili v Strelskem centru Gaj pri Pragerskem sporedu še dve mladinski preizkušnji. V ženski kraljevski strelski disciplini je Lia Lazar s 566 krogi zasedla 30., Klavdija Jerovšek pa s 554 krogi 50. mesto. Na tekmi s pištolo na 25 metrov je Jagoda Tkalec osvojila 31. mesto.