8 let, 5 mesecev

speedway Matej Žagar

Sobota, 27. 9. 2014, 22.00

Žagar v polfinalu Stockholma

Slovenski speedwayist Matej Žagar je na predzadnji dirki svetovnega prvenstva posameznikov v Stockholmu prišel do polfinala in dobil novih 12 točk.

Zmagal je Poljak Jaroslaw Hampel pred Američanom Gregom Hancockom in rojakom Krzysztofom Kasprzakom, skupno je pred zadnjo dirko v vodstvu serije grand prix še vedno Hancock.

Žagar je dirko začel z dvema drugima mestoma in enim tretjim, v zadnjih dveh vožnjah rednega dela pa se je z dvema zmagama in 11 točkami zanesljivo prebil v polfinale. V njem se je pomeril z vodilnim v SP Hancockom, Avstralcem Chrisom Holderjem in branilcem naslova Britancem Taiem Woffindnom. Končal je na tretjem mestu, pred njim sta bila Holder in Hancock, tako da je na koncu na dirki osvojil peto mesto z 12 točkami za SP.

V finalu je slavil Hampel, ki je tako dobil maksimalno število točk, 21 za sedem zmag v sedmih vožnjah.

V skupnem seštevku SP je vodstvo obdržal Hancock, ki ima dirko pred koncem 12 točk naskoka pred Kasprzakom (127-115), tretji je Woffinden s 112, Žagar pa se je prebil na skupno četrto mesto s 109 točkami.

Sklepna dirka sezone bo 11. oktobra v poljskem Torunu.