Sreda,
15. 5. 2013,
19.17

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

posilstvo

Sreda, 15. 5. 2013, 19.17

8 let, 7 mesecev

Minister: Ženske naj pijejo manj alkohola, če ne želijo biti posiljene

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Hongkonški minister za varnost je naletel na plaz kritik po tem, ko je dejal, da ženske ne smejo piti preveč alkohola, če ne želijo postati žrtev posilstva.

Laj Tung Kvok, glavni sekretar na ministrstvu za varnost, je predstavljal najnovejše številke glede kriminala v mestu, ki so pokazale na skrb vzbujajoč trend v rasti števila posilstev. V prvem četrtletju letošnjega leta se je po poročanju medijev število posilstev v Hongkongu glede na enako obdobje v prejšnjem letu povečalo za kar 60 odstotkov.

"Vsi ti primeri posilstev so se zgodili med osebami, ki so se pred tem že poznale. Lahko, da je šlo za bližnje prijatelje, ali pa za bežne znance, ki so se spoznali pred nekaj urami," je na tiskovni konferenci dejal Kvok. "Številni primeri posilstev so se zgodili po tem, ko so žrtve popile veliko alkohola. Na tem mestu zato mlada dekleta pozivam, naj ne pijejo toliko alkohola," je še dejal.

"Minister naj raje pove moškim, naj ne posiljujejo" Na izjavo ministra so se na Twitterju in drugih družbenih omrežjih odzvali številni jezni meščani. Eden izmed zapisov se je glasil: "Minister naj raje pove moškim, naj ne posiljujejo." "Ni pomembno, če se je ženska napila, ali pa se je oblekla 'provokativno'. Posiltvo in spolno nasilje zoper ženske ni nikoli ok," pa se je glasil drug zapis na omrežju Facebook.

Linda Vong, predsednica tamkajšnjega združenja, ki se ukvarja z žrtvami spolnega nasilja, je ob tem dejala, da ministrova izjava predstavlja korak nazaj v njihovih prizadevanjih, s katerimi so skušali žrtve posilstev spodbuditi, da omenjeni zločin prijavijo pristojnim oblastem. "Že tako imamo težavo, da je prijavljenih bistveno premalo primerov posilstev, ki se dejansko zgodijo, razlog pa je pogosto ravno v tem, da se ženske bojijo, da bodo ljudje obsojali njih in ne storilca," je še dejala Vongova.