Četrtek, 21. 5. 2015, 12.31
8 let, 7 mesecev
Prodaja Telekoma Slovenije ni bila na vladnem situ, Triglav še vedno stoji
Potem ko so bila pogajanja o prodaji Telekoma Slovenije med Slovenskim državnim holdingom (SDH) in britanskim skladom Cinven po neuradnih informacijah končana, končne odločitve še ni pričakovati.
"O Telekomu Slovenije nismo govorili, ker gre za proces, ki je v rokah SDH. Nimamo nobenih informacij, da bi bila ta tema na dnevnem redu vlade," je po koalicijskem sestanku pred sejo vlade dejala vodja poslanske skupine SMC Simona Kustec Lipicer.
Sicer je pričakovati, da bo SDH odločitev prepustil vladi. Je to zadevo SDH vladi že poslal v odločanje? "Ne, te teme ni na dnevnem redu vlade po informacijah, ki smo jih dobili danes," je dejala vodja največje koalicijske poslanske skupine.
A Han pravi, da je ponudba Cinvena, o kateri so poročali mediji, "zastrašujoča". Za Hana je torej cena 130 evrov za delnico, ki jo je britanski sklad ponudil ob izpolnjevanju nekaterih pogojev, slaba.
Predsednik DeSUS in zunanji minister Karl Erjavec je po seji vlade posredno potrdil, da o prodaji Telekoma Slovenije niso razpravljali: "To zelo težko komentiram, ker je zadeva še vedno na SDH. Bomo videli, kaj se bo tam dogajalo."
Erjavec sicer meni, da SDH ne bo sprejel končne odločitve in bo odločitev prepustil vladi, čeprav meni, da je to dolžnost SDH. "To ne bi bilo dobro, SDH imamo zato, da odloča o teh stvareh." Predsednik stranke upokojencev se sicer še ne želi opredeljevati do tega, kako bi o prodaji Telekoma Slovenije glasovali ministri DeSUS, ne želi pa tudi komentirati cene, o kateri so pisali mediji.
Tudi vodja poslanske skupine DeSUS Franc Jurša je prepričan, da se bodo koalicijski partnerji dogovorili "v korist vlade in nas, ki predlagamo, da je Zavarovalnica Triglav strateško podjetje".
Kakšna koalicijska partnerja sta DeSUS in SD? Odgovorila je Kustec Lipicerjeva: "Sta korektna koalicijska partnerja. Ko imamo odprte teme, vlagamo napore v to, da jih s kompromisnimi pogovori in dogovori razrešujemo. To smo izkazali v svojem dozdajšnjem delovanju in verjamem, da bo tako tudi v prihodnje."
"Na vsak način bomo zaščitili ta interes, ki ga podpirajo tudi državljani Slovenije, saj so na referendumu zelo jasno povedali, da so proti prodaji Zavarovalnice Triglav. Mislim, da se bo koalicija glede tega poenotila."
Bosta torej predsednik vlade Miro Cerar in finančni minister Dušan Mramor popustila? "Ves čas je bilo stališče, da bo Zavarovalnica Triglav strateška naložba. To stališče se je spremenilo, ko sem bil v tujini in je finančni minister začel iskati drugačno rešitev."