Sreda,
11. 12. 2013,
15.37

Osveženo pred

5 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

osnovnošolec poslanec korupcija pismo

Sreda, 11. 12. 2013, 15.37

5 let, 9 mesecev

Otroci poslancem: Lotite se korupcije

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Mladi so v pismih poslance opozorili, da je korupcija eden večjih problemov družbe. Letos je v natečaju sodelovalo že preko 60 šol.

V DZ so danes odprli razstavo natečaja Pisma poslancem v organizaciji Komisije za preprečevanje korupcije. Mladi so v svojih pismih opozorili, da je korupcija eden večjih problemov družbe, zato morajo pristojni organi pri zaznavah korupcije uspešno opraviti svoje naloge, je ob otvoritvi razstave dejal predsednik DZ Janko Veber.

Vsako leto sodeluje več šol Namestnik predsednika Komisije za preprečevanje korupcije Rok Praprotnik pa je povedal, da je to tretje leto natečaja, v prvem letu je na natečaju sodelovalo šest šol, lani okoli 20, letos pa že preko 60 osnovnih šol. "Otroci so iskreni, odrasli se običajno navadimo zavijati stvari v celofan. Zakaj pisma poslancem? Ker imajo najvišji položaj in odgovornost v sistemu oblasti ter so hkrati neposredno voljeni," je o tem temi natečaja dejal Praprotnik.

DZ je sicer glede na našo ustavno ureditev najbolj primerno mesto za takšno razstavo, ocenjuje Praprotnik in dodaja, da pri ljudeh, ki opravljajo funkcijo poslanca, morajo biti tisti, ki jim lahko najbolj zaupamo.

Ustvarjalni natečaj protikorupcijske komisije Pisma poslancem je sicer projekt, ki ga komisija v sodelovanju s slovenskimi osnovnimi šolami v okviru svojih preventivnih aktivnosti izvaja že tretje leto zapored.

Cilj ustvarjalnega natečaja je spodbuditi učence k razmišljanju o vsebinah, povezanih z vrednotami kot so poštenost, pravičnost, enakost in integriteta posameznika, o posledicah, do katerih lahko pride, kadar posameznik in družba teh vrednot ne gojita in razvijata, ter ključno - razvijati sposobnost razumevanja in reševanja etičnih vprašanj, s katerimi se mladi vsakodnevno soočajo.