Ponedeljek,
4. 7. 2011,
21.51

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Joseph Mussomeli

Ponedeljek, 4. 7. 2011, 21.51

8 let, 7 mesecev

Mussomeli ob dnevu neodvisnosti izpostavil prijateljstvo med ZDA in Slovenijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Ameriški veleposlanik v Sloveniji Joseph Mussomeli je v počastitev ameriškega dneva neodvisnosti pripravil sprejem v svoji rezidenci v Ljubljani.

V nagovoru zbranim je veleposlanik poudaril, da Američani ne praznujejo le rojstnega dneva ZDA, ampak tudi njihovo vse tesnejše prijateljstvo s Slovenijo. "Zanimivo naključje je, da praznujemo danes, saj mineva deset dni od 20. obletnice slovenske neodvisnosti," je v govoru ob dnevu neodvisnosti spomnil veleposlanik. Obžalovanje, ker praznovanja niso združila vseh Slovencev Kot je dejal, smo lahko Slovenci ponosni na to, kar smo dosegli v tako kratkem času. Ob tem pa je izrazil obžalovanje, ker praznovanja - kot so mu povedali - niso združila vseh Slovencev, čeprav jih je pred 20 leti kar 90 odstotkov glasovalo za neodvisnost. Mussomeli tudi opaža, da so delitve med levico in desnico, bogatimi in revnimi ter mladimi in starimi večje in globlje kot pred 20 leti. Ob tem je spomnil, da so tudi v Ameriki skozi zgodovino obstajale resne delitve, pri čemer je omenil krvavo državljansko vojno. Vendar pa si Američani sedaj ob 4. juliju prizadevajo za vključenost, je poudaril.

Mussomeli nazdravil Američanom in Slovencem Veleposlanik je ob koncu nazdravil vsem rojakom Američanom, tako tistim na desni kot tistim na levi. Poklonil se je tudi "tistim Američanom, ki so pred davnimi leti menili, da je bolje ostati britanska kolonija, kot tudi tistim, ki so umrli, da bi se znebili britanske prevlade".

Obenem je pozdravil in se poklonil vsem Slovencem - tako na desni kot na levi, tako tistim, ki si prizadevajo za večjo svobodo, kot tistim, ki iščejo večjo varnost, in vsem, ki so se borili zoper ali pa so bili žrtve totalitarizma, bodisi fašističnega ali komunističnega.