Torek,
3. 11. 2015,
20.22

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Dušan Mramor begunci referendum

Torek, 3. 11. 2015, 20.22

8 let, 7 mesecev

Mramor: Begunska kriza nas bo stala 123 milijonov evrov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Finančni minister je predstavil dopolnjen predlog proračunov za prihodnji dve leti. Ključni sta dopolnitvi financiranja begunske krize in referenduma o noveli zakona o zakonski zvezi.

Finančni minister Dušan Mramor je pred srečanjem spomnil, da nas naj bi financiranje begunske krize pri od osem tisoč do devet tisoč beguncev na dan v prihodnjem letu stalo okoli 123 milijonov evrov.

Delno pokritje begunske krize z evropskimi sredstvi Računajo na delno pokritje z evropskimi sredstvi, del stroškov pa bomo morali kriti sami, je pojasnil Mramor. Po njegovih besedah so na tem mestu tudi odprta vprašanja, saj trenutno evropska sredstva niso namenjena migrantom, ki prihajajo, ampak predvsem azilantom.

Druga večja dopolnitev v predlogu proračuna je financiranje referenduma o noveli zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, za kar namenjajo 1,1 milijona evrov. Preostalo so manjše dopolnitve v proračunu, ki zahtevajo le prerazporeditve sredstev.

Odprto vprašanje plač v javnem sektorju Še vedno pa je odprto vprašanje mase za plače v javnem sektorju. Pogajanja s sindikati potekajo, je spomnil Mramor in dodal, da so si za zdaj še precej narazen. Pogajanja bodo po njegovih besedah poskušali končati v tem tednu. Če jim to ne bo uspelo, bodo potrebni drugi ukrepi, je napovedal minister.

Premier Miro Cerar je na današnji novinarski konferenci dejal, da je glede proračuna še nekaj odprtih vprašanj, a je ta hip težko napovedati njihovo težo. "Proračun zapiramo, bolj ali manj smo se sporazumeli, so pa še nekatere podrobnosti, o katerih se moramo pogovoriti," je povedal.