Četrtek,
13. 3. 2014,
11.52

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

služba

Četrtek, 13. 3. 2014, 11.52

8 let, 7 mesecev

Lahko prošnja v verzih prinese službo?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Iskalci zaposlitve iščejo različne načine, kako pritegniti delodajalčevo pozornost. Je morda prošnja ali prijava za službo v verzih tisto pravo?

Pred časom je po spletu zaokrožil oglas v časopisu, kjer ženska na nekoliko drugačen način išče zaposlitev. V verzih in na nekoliko šaljiv način je zapisala, kakšno delo išče, in izrazila željo, da bi predvsem rada delala.

Gospa se na naše klice ni odzvala, smo se pa pogovarjali z 29-letno mamico, ki se ji po izteku službe za določen čas izteka tudi porodniški dopust in že nekaj časa išče novo zaposlitev.

Tudi ona se je odločila za spremno pismo v verzih. Zakaj? "Po poklicu sem diplomirana ekonomistka in ljudi s podobnim profilom brez službe je veliko, zato kljub izkušnjam in znanju na nek način moraš izstopati," pojasnjuje svojo odločitev.

Končna oblika prošnje je odgovornost posameznika Na zavodu za zaposlovanje na vprašanje o primernosti takega oglasa oziroma prošnje za delo pojasnjujejo, da iskalcem svetujejo in pomagajo pri pripravi ponudbe oziroma prijave na delovno mesto, jim predstavijo primere različnih življenjepisov in ponudb, končna oblika pa je odgovornost posameznika.

"Naše svetovanje je usmerjeno predvsem v vsebino predstavitve in prijave, ki mora biti naravnana na konkretno delovno mesto pri konkretnem delodajalcu, kar pomeni, da je za vsako prijavo predhodno treba raziskati in jo napisati glede na želje in potrebe bodočega delodajalca," dodajajo na zavodu.

Iskalcem službe pa na primer odsvetujejo, da bi eno prijavo oziroma splošno prijavo posredovali na več naslovov.