Četrtek, 24. 9. 2015, 9.45
7 let, 1 mesec
Györkös Žnidarjeva prestala interpelacijo
Ministrico so podprli v koalicijskih vrstah, za njen odhod pa so se zavzeli v SDS, NSi in ZL. Iz poslanske skupine nepovezanih poslancev je glasoval le Bojan Dobovšek in interpelacijo podprl.
Ministrica se je danes morala zagovarjati za ravnanje pristojnih organov ob aretaciji nekdanjega kosovskega premierja Ramusha Haradinaja. Poslanci SDS, ki so interpelacijo vložili, so ji pripisali odgovornost za politične in gospodarske posledice, ki jih je državi zadala ta aretacija, in zmanjšanje mednarodnega ugleda Slovenije.
Ministrica je očitke iz interpelacije danes v celoti zavrnila, saj po njenem mnenju temeljijo na nerazumevanju temeljev pravne države. Interpelacijo je označila kot politični konstrukt, katerega namen je rušenje koalicije in poskus prevzema oblasti.
DZ je o morebitni odgovornosti ministrice razpravljal ves dan, večinoma so se oglašali poslanci SDS in SMC. Razprava je krepko presegla očitke iz interpelacije, vrtela se je tudi okoli aktualnega dogajanja, predvsem begunske krize. Med drugim so ji opozicijski poslanci očitali premalo pojavljanja v javnosti, v koaliciji pa so ministrico branili in poudarjali, da interpelacija poteka v neprimernem trenutku.
PVCerar: Ministrica zakonito opravlja svoje delo. V okoliščinah z #begunci mi je žal, da predlagatelji še niso umaknili #interpelacija #MNZ
— dr. Miro Cerar (@MiroCerar) September 24, 2015
.@TankoJoze: Trditve Mira Cerarja ne držijo in merijo v diskreditacijo interpelacije. Bivši kosovski premier je bil protipravno aretiran.
— SDS (@strankaSDS) September 24, 2015
.@SimonaKustec: o odvzemu potnega lista je odločalo sodišče. Je v pristojnosti ministrice, da posega v delo sodstva? #interpelacija
— Stranka SMC (@StrankaSMC) September 24, 2015
.@drVinkoGorenak Kako je možno, da računalnik v Slovenijo pošlje "drug podatek" o nekdanjem kosovskem premierju kot v ostale države?
— SDS (@strankaSDS) September 24, 2015
svojevrstna novost. Interpel. ministrice NZ,kjer @drVinkoGorenak namesto stališča obračunava s poslanci, namesto v razpravi, kjer to lahko.
— Jani Möderndorfer (@JaniModern) September 24, 2015
.@JernejVrtovec: Primer Haradinaj ni sporen, sporna je neoperativnost notranje ministrice http://t.co/wAKkTnOX9X pic.twitter.com/8PZjoFTm2f
— Nova Slovenija (@NovaSlovenija) September 24, 2015