Ponedeljek,
20. 1. 2014,
17.05

Osveženo pred

7 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

nakup inšpekcija

Ponedeljek, 20. 1. 2014, 17.05

7 let, 1 mesec

Previdno pri nakupu kuponov na spletu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Tržni inšpektorat poziva k previdnosti pri nakupu kuponov podjetja Areafin zaradi težav pri unovčevanju. Kupci poročajo tudi o težavah s kontaktiranjem podjetja.

Tržni inšpektorat na podlagi številnih prejetih prijav obravnava podjetje Areafin skupina s sedežem v Kopru, ki preko spletne strani http://www.popusti2.si/ ponuja kupone za nakup različnega blaga. Prejeli so namreč kar nekaj prijav zaradi težav pri unovčevanju kuponov, zato potrošnike pozivajo k previdnosti.

Podjetje Areafin skupina na omenjeni spletni strani ponuja kupone s popusti na različno blago, pri čemer v določenih primerih kot prodajalec blaga nastopa prav to podjetje, ki upravlja s spletno stranjo in prodaja kupone, v drugih pa različna tuja podjetja, so danes sporočili z inšpektorata.

Do težav je prišlo, ko so potrošniki kupili kupone za različno blago, npr. nastavke za britvice ali fritezo, jih unovčili, vendar blaga v obljubljenem roku niso prejeli. Tisti, ki so zaradi zamude pri dobavi zahtevali vračilo denarja, tega niso prejeli, težave pa imajo tudi pri vzpostavitvi kontakta s prodajalcem kuponov, pojasnjujejo na inšpektoratu.

Vse več prodajalcev kuponov s sedežem v tujini Vse morebitne kupce - tako potrošnike kot tudi podjetja - zato pozivajo k previdnosti pri nakupu kuponov prek omenjene spletne strani. Opozarjajo tudi, da je vse več primerov, ko gre za prodajalce kuponov s sedežem v tujini, pa tudi primerov, ko kupone sicer prodajajo podjetja s sedežem v Sloveniji, vendar ima prodajalec blaga, za katerega je bil kupon kupljen, sedež v tujini.

Če gre za podjetje s sedežem v drugi državi članici EU, inšpektorat potrošnikom svetuje, naj se v primeru težav s tujim podjetjem za pomoč obrnejo na Evropski potrošniški center, če gre za podjetje s sedežem izven EU, pa potrošnikom večinoma preostane le sodna pot.

Slovenski potrošniki imajo poleg tega v primeru spora s podjetjem iz druge evropske države v skladu z uredbo EU pred slovenskim sodiščem možnost sprožiti postopek v sporih majhne vrednosti. V Sloveniji so sodišča, pristojna za odločanje v teh postopkih, na prvi stopnji okrajna sodišča za civilne zadeve in okrožna sodišča za gospodarske zadeve, so še pojasnili na inšpektoratu.