Ponedeljek, 9. 10. 2023, 10.49
1 leto, 2 meseca
So etični hekerji res etični?
Digitalizacija je naša življenja popolnoma spremenila. Še več, gre za proces, ki se neprestano razvija. Ljudje smo svoja življenja začeli intenzivno prenašati v digitalno okolje, ki nam omogoča prav vse. Z le nekaj kliki imamo na voljo vse kar si lahko zamislimo, od informacij pa do izdelkov, ki jih naše lokalno tržišče ne ponuja.
Zaradi hitrega razvoja tehnologije, lahko danes kot bi trenil poiščemo odgovor na še tako zahtevna vprašanja. Kupimo lahko nešteto izdelkov, ki jih na domačem trgu ni na voljo. Poslovanje poteka hitreje, učinkoviteje in predvsem enostavneje. Kar pa nas verjetno najbolj navdušuje, sta dejstvo in možnost, da imeli v trenutku dostop do vseh ljudi, tudi z druge strani planeta. Ob tem pa se morda premalokrat zavedamo, da gre za vzajemnost, saj imajo tudi te drugi ljudje popolnoma enak dostop do nas.
Varnost pod vprašajem
Kako torej pri vsej tej odprtosti in povezljivosti ohraniti tisto, kar nam je najpomembnejše – našo varnost in zasebnost? Kako lahko posamezniki poskrbimo za informacijsko varnost in kako lahko k temu pripomorejo podjetja? Kakšno moč ima zakonodaja pri zagotavljanju informacijske varnosti, če vemo, da splet ne pozna meja, pravila pa je v kibernetičnem prostoru lažje kršiti? So etični hekerji res etični?
Konferenca o informacijski varnosti bo v Portorožu
Na vsa ta in še mnoga druga vprašanja bodo na letošnji konferenci Informacijska varnost: Zaupanje v človeka in tehnologijo odgovarjali vrhunski strokovnjaki s področja informacijske tehnologije in kibernetične varnosti. Ta se bo odvila 8. novembra v portoroškem hotelu Slovenija. Udeležite se je tudi vi in pomagajte zgraditi platformo za dialog o problematiki in rešitvah informacijske varnosti med uporabniki, raziskovalci, državnimi organi in gospodarstvom.
Dogodek organizirata Fakulteta za varnostne vede Univerze v Mariboru in ISACA.SI.
Naročnik oglasnega sporočila je Fakulteta za varnostne vede Univerze v Mariboru.