Videti je, da so uporabniki Facebooka odpustili prisilno ločitev komunikacijskega dela iz osnovnega programa tega družbenega omrežja.
Facebook je objavil, da njihovo (samostojno) komunikacijsko aplikacijo Facebook Messenger uporablja več kot 500 milijonov uporabnikov po vsem svetu. Od aprila, ko so prešteli 200 milijonov uporabnikov, se je tako v dobrega pol leta njihovo število več kot podvojilo.
Burni prvi odzivi ob prisili na Facebook Messenger
Julija je skupnost Facebookovih uporabnikov z nezadovoljstvom sprejela odločitev Zuckerbergovega podjetja, da bodo možnost zasebnega sporočanja izločili iz osnovne mobilne aplikacije in da bodo morali za nadaljnje uporabljanje te priljubljene funkcije prenesti samostojno aplikacijo Facebook Messenger, ki se ji pred tem tri leta ni uspelo prijeti. Uradno pojasnilo iz Facebooka: zagotavljanje hitrejšega načina za bolj ekspresivno sporočanje. Prvi odziv javnosti: izjemno nizka ocena nove aplikacije – samo ena zvezdica in pol (od petih) – v Applovi tržnici programov App Store.
Psi lajajo, karavana gre naprej
Nekatere ogorčene napovedi so omenjale velik padec števila uporabnikov, a se to očitno ni zgodilo – uporabniki s(m)o pač pogoltnili cmok in se z več ali manj nezadovoljstva vendarle uklonili zahtevam Facebooka.
Danes, le nekaj mesecev pozneje, se nad to prisilo redko kdo še pritožuje.
Facebook medtem nadaljuje svoj pohod: za 17,5 milijarde evrov bo kupil storitev sporočanja WhatsApp, ki jo je v času nakupa uporabljalo več kot 600 milijona uporabnikov.