Thermometer Blue 0

Saša Vujačić

Petek, 25. 3. 2016, 7.20

Mariborčan nagajal Chicagu s projektili (video)

Slovenski košarkarski legionar Saša Vujačić je v ligi NBA z natančnimi meti z razdalje pomagal New Yorku do zmage nad Chicagom. As Clevelanda LeBron James je v gosteh pri Brooklynu ostal brez goriva.

Kratkohlačniki iz New Yorka so premagali Chicago s 115:107, slovenski košarkar Saša Vujačić pa je vseh devet točk prispeval v uvodni četrtini, ko je zadel v polno vse tri mete za tri točke. Košarkarji New Yorka so skupno dosegli 13 trojk. Z dvomestnim številom trojk se lahko v tej sezoni pohvalijo na 16 tekmah, kar je druga najboljša sezona v klubski zgodovini od leta 1979, ko so v ligi NBA uvedli met za tri točke. Biki so izgubili pomembno tekmo v boju za osmo mesto, ki še vodi v končnico.

Cleveland je ostal brez točk na gostovanju v Brooklynu. Prvi zvezdnik LeBron James je dosegel 30 točk, a niti ene v zadnji četrtini, ko se je na dvoboju v dvorani Barclays Center odločalo o zmagovalcu. James je v zadnjih 12 minutah dvakrat neuspešno metal na koš, prej pa je od 14 metov iz igre v točke pretopil kar 13. Gostitelji so prekrižali načrte gostom iz Clevelanda z delnim rezultatom 14:0 in presenetili vodilno ekipo vzhodne konference.

Gostje so vrgli kar 38 trojk, a jih zadeli le deset, tako da so se lahko pohvalili le s 26,3-odstotno uspešnostjo. Izza črte so bili najbolj nenatančni Kyrie Irving (1 od 8), Channing Frye (1 od 6), Kevin Love (0 od 5) in J. R. Smith (2 od 8).

NBA, 24. marec

New York Knicks : Chicago Bulls 106:94
Anthony 26, Porzingis 19, 10 sk., Williams 13, Vujačić 9 (met za tri točke 3/3, met za dve točki 0/2), 3 podaje, 1 sk., 2 ukr. žogi, 2 izg. žogi v 19 minutah; Rose 30 (met iz igre 13/23), Butler 19, Gibson 10

Indiana Pacers : New Orleans Pelicans 92:84
Turner 24, 16 sk., Miles 19, George 15; Ajinca 22, 9 sk., Frazier 18, Gee 17, Douglas 13

Brooklyn Nets : Cleveland Cavaliers 104:95
Lopez 22, 7 sk., 5 podaj, Larkin 16, Bogdanović 12; James 30 (met iz igre 13/16), 6 sk., 5 podaj, Irving 13, Love 11, 12 sk.

Oklahoma City Thunder : Utah Jazz 113:91
Durant 20, 9 podaj, 8 sk., Waiters 17, Westbrook 15, 9 podaj, 7 sk., Adams in Kanter 14; Burke 17, Lyles 14, Hood 11

L. A. Clippers : Portland Trail Blazers 96:94
Paul (7 podaj, 5 sk.) in Crawford 25, Jordan 12, 13 sk.; Lillard 18, 8 podaj, McCollum 17, Davis 12, 8 sk.

12. New Orleans Pelicans 26 - 45
13. Minnesota Timberwolves 23 - 48
14. Phoenix Suns 20 - 51
15. Los Angeles Lakers 15 - 56