Thermometer Blue 0

Veselin Vujović Luka Žvižej

Sreda, 20. 1. 2016, 20.12

Malo odgovorov po slovenskem izpadu

Ne glede na težko skupino s Švedsko, Španijo in Nemčijo je razočaranje v slovenskem taboru po izpadu z evropskega prvenstva na Poljskem precejšnje.

Že sredi drugega polčasa tekme z Nemčijo, ki jo je ta dobila s 25:21, je bilo jasno, da se Slovenija poslavlja od evropskega prvenstva. Nemci so kakovostni, a daleč od vrhunske zasedbe, predvsem pa igrajo z bistveno manj izkušenimi fanti, kot so nekateri slovenski. V drugem polčasu pravega odpora ni bilo. Deset in enajst danih golov je preprosto premalo, čeprav so Slovenci deset minut odigrali zelo dobro, vodili za tri gole in imeli protinapad za povišanje vodstva.

Takoj po tekmi še selektor Veselin Vujović ni imel pravih odgovorov, kaj se je zgodilo. "Čestitam mladi nemški ekipi z veliko prihodnostjo in odličnim trenerjem. Po 10. minuti smo izgubili nadzor nad tekmo. Ta rezultat ne glede na težko skupino ni dovolj zame ne za ekipo. To je rokomet, bomo videli, kaj se bo zgodilo v prihodnje," je dejal Črnogorec, ki je tako grenko debitiral na velikem tekmovanju. Bilanca je dva poraza in remi s Španci. Slovenija je tako proti Nemcem izgubila še na deveti od desetih tekem na velikih tekmovanjih.

Njegov kolega Dagur Sigurdsson je žarel od zadovoljstva: "Rad bi se zahvalil Slovencem za dobro tekmo in jim zaželel vse dobro. Zadovoljni smo z obrambo na celi tekmi. Slovenski pritisk nas je prisilil v nekaj napak v napadu. Z mlado ekipo bomo pripravljeni na glavni del tekmovanja."