NK Nafta Lendava NK Aluminij NK Koper NK Mura Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 30. 6. 2021, 21.06

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (2021 – poletje)

Nov remi Mure, najstnik Partizana se je znesel nad Koprom

Ante Šimundža | Ante Šimundža pripravlja slovenskega prvaka na preizkušnjo v ligi prvakov. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Ante Šimundža pripravlja slovenskega prvaka na preizkušnjo v ligi prvakov.

V sredo so bili na delu trije slovenski prvoligaški klubi. Prvak Mura je remiziral z Vojvodino (1:1), ki je pred dnevi v Ljudskem vrtu proti Mariboru izgubila z 1:4, Koper je v Kidričevem izkusil moč beograjskega Partizana (0:3), ki je nedavno gostoval v Fazaneriji in remiziral z Muro, Aluminij pa je ostal praznih rok na gostovanju pri drugoligašu Nafti (2:3).

NK Maribor NŠ Mura
Sportal NZS prižgala zeleno luč, VAR v Sloveniji že od prvega kroga

V Prekmurju vse bolj razmišljajo o zgodovinski tekmi, prvi tekmi Mure v kvalifikacijah za ligo prvakov proti Shkendiji. Trener Ante Šimundža išče zadnje odgovore na vprašanje, s katero zasedbo se zoperstaviti prvakom Severne Makedonije. Morda jih je dobil po današnji pripravljalni tekmi z Vojvodino. Prekmurci so v začetku leta že nadigrali Novosadčane. Na pripravah v Turčiji so zmagali kar s 5:1. Tokrat se je srečanje, odigrano je bilo v Gornji Radgoni, končalo brez zmagovalca.

Črno-beli so podobno kot na zadnjem srečanju s Partizanom (2:2) dobili prvi polčas, v katerem so nastopili v udarni postavi, nato pa je srbski tekmec izenačil. Šimundža se je odločil za začetno postavo Obradović, Maruško, Gorenc, Karničnik, Šturm, Horvat, Kouter, Kous, Bobičanec, Mandić in Klepač, Muro pa je v vodstvo v 32. minuti popeljal kapetan Žiga Kous. Podajo je prispeval Nino Kouter, tekmeci iz Novega Sada pa so izenačili v 74. minuti.

Danes so se predstavili tudi nogometaši Aluminija. Gostovali so pri drugoligaški Nafti v Lendavi in na srečanju pred praznimi tribunami izgubili z 2:3. Prvi polčas so izgubili z 0:2, nato zaostajali že z 0:3, do konca srečanja pa z dvema zadetkoma, dosegla sta jih David Flakus Bosilj in Tilen Pečnik, le nekoliko popravili vtis.

A post shared by NK Aluminij (@nk_aluminij)

Ko je Aluminij izgubil v Lendavi, sta se ravno na "njegovem" glavnem igrišču v Kidričevem merila Koper in Partizan. Kanarčki, ki so poleti močno prevetrili zasedbo, vodi pa jih Zoran Zeljković, so nastopili v začetni postavi Golubović, Palčič, Žužek, Jelić Balta, Viler, Ahmetaj, Guberac, Vešner Tičič, Krajinović, Barišić in Mulahusejnović.

Do 41. minute ni bilo zadetkov, najlepšo priložnost za Primorce pa je zapravil najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije v prejšnji sezoni Nardin Mulahusejnović. Nato so Beograjčani povedli. Mladi, komaj 17-letni Marko Milovanović, je bil zelo razigran, dosegel je dva zadetka, na koncu pa so črno-beli zmagali s 3:1. Partizan je konec prejšnjega tedna gostoval v Fazaneriji in remiziral z Muro.