Anže Semenič Tilen Bartol Jernej Damjan Peter Prevc Peter Prevc hokej smučarski skoki Pjongčang 2018

ZOI, PJONGČANG, 10. TEKMOVALNI DAN

Slovenski orli pomahali v slovo Pjongčangu

2

Peter Prevc | Foto Stanko Gruden, STA

Deseti tekmovalni dan 23. zimskih olimpijskih iger je za slovenski vrhunec poskrbel na ekipni tekmi smučarskih skakalcev, kjer je slovenska četverica v postavi Jernej Damjan, Peter Prevc, Tilen Bartol in Anže Semenič osvojila peto mesto. Olimpijski prvaki so postali Norvežani. V finalu ženskega hokejskega turnirja se bosta pomerili izbrani vrsti ZDA in Kanade.

Slovenski kvartet Jernej Damjan, Peter Prevc, Tilen Bartol in Anže Semenič je v ekipni tekmi v smučarskih skokih na veliki skakalnici zasedel peto mesto.

Hitrostni drsalci so obračunali na 500 metrov, komplet olimpijskih medalj pa so razdelili tudi v moškem bobu dvosedu.

Na ženskem hokejskem turnirju sta se v finale uvrstili reprezentanci ZDA in Kanade, ki bosta tako poskrbeli za ponovitev sklepnega dejanja ZOI 2014 v Sočiju.