Sobota, 6. 1. 2018, 15.21

Val di Fiemme, tour de ski, skupinski štart (ž + m)

Wengova najhitrejša na 10 km, Poltoranin na 15

Heidi Weng | Foto Reuters

Norveška smučarska tekačica Heidi Weng (29:07,9) je zmagovalka tekme s skupinskim štartom na 10 kilometrov v dolini Fiemme. Drugo mesto na predzadnji etapi turneje Tour de Ski je osvojila Finka Krista Parmakoski (+7,9), tretja pa je bila Avstrijka Teresa Stadtlober (+8,6).

Skupno vodstvo je zadržala Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg, Wengova je druga.

Kazahstanski smučarski tekač Aleksej Poltoranin (38:40,3) je zmagovalec moške zasledovalne tekme na 15 kilometrov klasično. Drugo mesto na predzadnji etapi turneje Tour de Ski je osvojil Rus Andrej Larkov (+0,4), tretji pa je bil Kanadčan Alex Harvey (+0,9).

Skupno vodstvo je zadržal Švicar David Cologna, ki je na četrtem mestu zaostal le 2,3 sekunde in ima pred nedeljskim zaključnim vzponom na Alpe Cermis dovolj veliko prednost, da se bo bržkone veselil že četrte skupne zmage na turneji.