smrt Joonas Ikonen

Ponedeljek, 26. 8. 2024, 8.43

V tragični nesreči umrl nekdanji skakalec

Joonas Ikonen | Foto Guliverimage

Iz Finske prihaja novica o tragični smrti nekdanjega mladinskega svetovnega prvaka v smučarskih skokih. Joonas Ikonen se je pri 37 letih ponesrečil s čolnom.

Leta 2005 je Joonas Ikonen osvojil naslov svetovnega mladinskega prvaka na domačih tleh v Rovaniemiju in bronasto medaljo še na ekipni tekmi. Edini, ki ga je takrat ogrožal, je bil legendarni Kamil Stoch, ki je pri drugem skoku padel in bil na koncu osmi.

Takratnemu upu finskega skakanja ni uspelo nikoli prenesti uspeha iz mladinskih vrst v člansko konkurenco. Najboljši v skupnem seštevku je bil v sezoni 2005/06, ko je osvojil 155 točk in bil 30. Najboljši posamični uvrstitvi sta bili sedmo in deveto mesto v Saporu na Japonskem.

K temu, da mu ni uspel preboj, so veliko pripomogle težave s kolenom. Povrhu vsega je bil visok kar 187 centimetrov.

Po koncu kariere se je preizkusil v gradbeništvu, prav tako je bil trener mladih v Kuopiu.