Nedelja,
17. 2. 2019,
7.36

Osveženo pred

5 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,20

Natisni članek

Natisni članek

Gloria Kotnik Žan Košir Tim Mastnak

Nedelja, 17. 2. 2019, 7.36

5 let, 9 mesecev

Pjongčang, deskanje na snegu

Pravljica ni dočakala nadaljevanja, najboljši Slovenec na 6. mestu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,20
Tim Mastnak | Tim Mastnak, svetovni veleslalomski podprvak, je bil na drugi veleslalomski preizkušnji v Pjongčangu s šestim mestom najboljši Slovenec.  | Foto Morgan Kristan/Sportida

Tim Mastnak, svetovni veleslalomski podprvak, je bil na drugi veleslalomski preizkušnji v Pjongčangu s šestim mestom najboljši Slovenec.

Foto: Morgan Kristan/Sportida

Drugi paralelni veleslalom v olimpijskem Pjongčangu se ni izšel tako sanjsko kot včerajšnji, ko je Žan Košir po skoraj štirih letih znova stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Tokrat je po 3. mestu v kvalifikacijah izpadel že v osmini finala in na koncu pristal na 10. mestu. Uspešnejša sta bila njegova reprezentančna kolega, Tim Mastnak, ki je zasedel šesto mesto, in Gloria Kotnik, ki je bila na koncu osma. Kako poteka okrevanje poškodovanega Roka Marguča?

Žan Košir je v osmini finala za pičlo stotinko sekunde izgubil dvoboj z dvakratnim olimpijskim prvakom iz Sočija, naturaliziranim Rusom Vicom Wildom in tako ostal brez možnosti za nadaljevanje.

Žan Košir
Sportal Žan Košir po izjemnem uspehu: Razjokal sem se kot kakšno dekle

Bolje je šlo Timu Mastnaku in Glorii Kotnik. Celjan, ki je v Južno Korejo odpotoval z odlično popotnico s svetovnega prvenstva v Park Cityju, kjer je postal svetovni podprvak v paralelnem veleslalomu, je najprej za tri stotinke sekunde v osmini finala premagal svojega vzornika, Avstrijca Benjamina Karla, Velenjčanka pa je bila precej boljša od Poljakinje Aleksandre Krol.

Slabše se jima je izšlo v nadaljevanju tekmovanja. Mastnak je potegnil krajšo v paru s Korejcem Sanghu Leejem, ki je na istem prizorišču pred letom dni osvojil srebrno olimpijsko medaljo, danes pa je končal na tretjem mestu, Kotnikova pa je izgubila dvoboj z Nemko Cheyenne Loch.

Tim Mastnak
Sportal S srebrno snežinko okrog vratu lažje do zaposlitve v javni upravi? #intervju

V ženski konkurenci je zmaga pripadla Nemki Theresi Ramoni Hofmeister, v malem finalu pa je pred Čehinjo Ester Ledecko (danes mineva leto dni od njene senzacionalne zmage v superveleslalomu na olimpijskih igrah v Pjongčangu) slavila Avstrijka Sabine Schoeffmann.

V moški konkurenci so si prva tri mesta razdelili Avstrijec Andreas Prommegger, Francoz Sylvain Dufour in domačin Sangho Lee.

Deskarska karavana se zdaj seli na Kitajsko, kjer jih prihodnji konec tedna v Secret Gardnu čakata tekmi v paralelnem veleslalomu in slalomu.

Marguč bo roko zdravil brez operacije

Slovenska deskarska karavana žal do nadaljnjega ne more računati na pomoč izkušenega Roka Marguča, ki si je na svetovnem prvenstvu v Park Cityju v začetku februarja, na prvi kvalifikacijski vožnji, zlomil kost dlančnico v desni roki.

Čeprav je sprva kazalo, da ga čaka operativni poseg (podobno poškodbo je utrpel že pred olimpijskimi igrami v Vancouvru leta 2010), je v zadnjih dneh prišlo do spremembe načrta.

Sredi januarja se je Rok Marguč takole veselil 3. mesta na Rogli.  | Foto: Jurij Vodušek/Sportida Sredi januarja se je Rok Marguč takole veselil 3. mesta na Rogli. Foto: Jurij Vodušek/Sportida
"Zdravniki so se odločili, da je bolje, da poškodbo saniram brez operacije, saj da bo okrevanje trajalo enako dolgo, poleg tega bi me mogli operirati dvakrat. Prvič zato, da bi mi odstranili vijake, ki jih imam v roki še od prve poškodbe, in namestili ploščico, in drugič, da bi mi ploščico odstranili. Okrevanje naj bi v vsakem primeru trajalo pet tednov, za to obdobje je zdravnik odsvetoval športne aktivnosti. Dobra dva tedna sta že za mano," je povedal Marguč.

Če bi vse potekalo po načrtih, bi Marguč morda lahko ujel vsaj zaključek sezone. 9. marca se deskarji ustavijo v švicarskem Scuolu, 23. in 24. marca pa jih čakajo tekme v Winterbergu v Nemčiji.

 

Izidi:

- moški:

 1. Andreas Prommegger (Avt)

 2. Sylvain Dufour (Fra)

 3. Sanho Lee (Jko)

 4. Maurizio Bormolini (Ita)

 5. Dimitrij Loginov (Rus)

 6. Tim Mastnak (Slo)

 7. Vic Wild (Rus)

 8. Mirko Felicetti (Ita)

 9. Lukas Mathies (Avt)

10. Žan Košir (Slo)


- vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Andreas Prommegger (Avt)     2986

 2. Benjamin Karl (Avt)          2700

 3. Roland Fischnaller (Ita)     2610

 4. Lukas Mathies (Avt)          2320

 5. Nevin Galmarini (Švi)        2300

...

 9. Tim Mastnak (Slo)            2076

10. Žan Košir (Slo)              1976

...

18. Rok Marguč (Slo)             1300

64. Črt Ikovic (Slo)               32

- ženske:

 1. Ramona Hofmeister (Nem)

 2. Sabine Schöffmann (Avt)

 3. Ester Ledecka (Češ)

 4. Cheyenne Loch (Nem)

 5. Selina Jörg (Nem)

 6. Julie Zogg (Švi)

 7. Milena Bikova (Rus)

 8. Gloria Kotnik (Slo)

- vrstni red v svetovnem pokalu:

 1. Sabine Schöffmann (Avt)   3880

 2. Ester Ledecka (Češ)       3400

 3. Selina Jrg (Nem)          3329

 4. Julie Zogg (Švi)          3220

 5. Nadya Ochner (Ita)        2940

...

12. Gloria Kotnik (Slo)       1820

Preberite še:

Tim Mastnak
Sportal Za Mastnaka penina velikanka, za Koširja izpolnjen rezultatski "higienski minimum" #video