Sobota, 30. 12. 2017, 15.58

DP, biatlon, skupinski start

Miha Dovžan in Anja Eržen sta nova državna prvaka

Miha Dovžan | Foto Žiga Zupan/Sportida

Pokljuka je decembra praznovala 25. obletnico, odkar je prvič gostila svetovni pokal. Slovenski biatlonci pa so se od leta 2017 in prizorišča danes poslovili z državnim prvenstvom na tekmah v skupinskem startu, na katerih sta bila najboljša Miha Dovžan in Anja Eržen.

V pravi zimski pravljici, na Pokljuki je več kot meter snega, je Miha Dovžan (Gorje) našel najboljšo kombinacijo teka in strelov ter kljub trem kazenskim krogom ugnal Mitjo Drinovca (Ihan) za 18 sekund, ta je moral še enkrat več v kazenski krog, tretje mesto pa je osvojil mladi Triglavan Alex Cisar, ki je bil v kazenskem krogu le enkrat, v finišu pa je moral priznati premoč Drinovcu.

Klemen Bauer (Ihan) je zgrešil kar šest od skupno 20 strelov in končal na četrtem mestu, za njim pa se je uvrstil še en reprezentant Lenart Oblak. Jakov Fak je tekmo izpustil, na Pokljuki pa je vseeno opravil trening.

Tudi Anja Eržen je morala trikrat v kazenski krog, a je kljub temu zmagala. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Tudi Anja Eržen je morala trikrat v kazenski krog, a je kljub temu zmagala. Foto: Žiga Zupan/Sportida

V ženski konkurenci je morala Blejka Anja Eržen trikrat v kazenski krog, kljub temu pa je bila 16 sekund hitrejša od mlajše reprezentančne kolegice Urške Poje, ki je zadela tarčo več. Tretja je bila Nika Vindišar (Gorje), ki je za zmagovalko zaostala pol minute.