Marjan Jelenko

Nedelja, 20. 8. 2017, 15.06

Jelenko za uvod 22.

Marjan Jelenko | Foto Vid Ponikvar

Slovenski nordijski kombinatorec Marjan Jelenko je na prvi posamični preizkušnji poletne velike nagrade v nemškem Oberwisenthalu osvojil 22. mesto in devet točk. Zmagal je Avstrijec Mario Seidl.

Skakalni del prve letošnje posamične preizkušnje za poletno veliko nagrado je najbolje opravil Mario Seidl, ki je s 106 metri imel štiri sekunde naskoka pred Japoncem Akitom Watabejem in 29 sekund pred njegovim rojakom Hideakijem Nagaijem. Marjan Jelenko se je s 94,5 metra uvrstil na 20. mesto po skokih z zaostankom 1:18 za vodilnim Seidlom. Leon Šarc je s 93,5 metra imel 1:46 minute zaostanka na 26. mestu.

Marjan Jelenko je na 10,8 km dolgi tekaški preizkušnji tekel v večji skupini okrog 20. mesta z zaostankom dobre minute in pol, Šarc pa je v skupini okrog 30. mesta zaostajal slabi dve minuti in pol. Seidl je tri kilometre pred ciljem pospešil in ušel Watabeju, prednost pred zasledovalno skupino pa se je povečala na okrog 25 sekund.

Na koncu je Seidl imel dobrih deset sekund naskoka pred Nemcema Ericom Frenzlom in tretjeuvrščenim Fabianom Riesslejem. Jelenko je do prvih točk v sezoni na 22. mestu prišel z zaostankom nekaj manj kot dveh minut. To je njegov najboljši rezultat na posamični tekmi po Oberstdorfu 2014, ko je bil šesti. Šarc je na koncu osvojil 47. mesto.

Poletna velika nagrada se bo nadaljevala sredi tedna v avstrijskem Tschaggunsu z večerno posamično tekmo.