Manfred Mölgg slalom Flachau Tijan Marovt alpsko smučanje

Sreda, 9. 3. 2022, 21.45

Flachau, alpsko smučanje, slalom (m)

Norvežan pod žarometi do premierne zmage, Italijan končal bogato kariero

Atle Lie McGrath | Atle Lie McGrath je prišel do premierne zmage v svetovnem pokalu. | Foto Guliverimage

Atle Lie McGrath je prišel do premierne zmage v svetovnem pokalu.

Zmagovalec predzadnjega slaloma sezone je Norvežan Atle Lie McGrath, ki se v avstrijskem Flachauu veseli premierne zmage svetovnega pokala. Na stopničkah sta se mu pridružila Francoz Clement Noel in Švicar Daniel Yule. Še zadnjič se je na tekmi svetovnega pokala predstavil 39-letni italijanski veteran Manfred Mölgg. Edini Slovenec Tijan Marovt je za 25 stotink zgrešil finale.

Žan Kranjec sprejem
Sportal Čas za slovenski smučarski spektakel in nov slovenski uspeh?

Avstrijec Johannes Strolz, ki je prepričljivo vodil po prvi vožnji predzadnjega slaloma za svetovni pokal v sezoni 2021/22, je v finalu zapravil prednost ter pristal na četrtem mestu. Norveški zmagovalec je za Strolzem na prvi progi zaostajal 97 stotink sekunde, Noel natanko sekundo.

Avstrijci so v finalu doživeli hladno prho, saj so najboljši trije predstavniki domače vrste Strolz, Marco Schwarz in Manuel Feller zasedli četrto, peto in šesto mesto.

Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je zmagal na obeh slalomih v Garmisch-Partenkirchnu, je na prvi progi naredil napako ter vpisal komaj 28. mesto z zaostankom 2,67 sekunde. V finalu je z najboljšim časom druge vožnje skočil na 16. mesto ter pred zadnjim slalomom sezone na finalu v Courchevel/Meribelu ubranil prednost na vrhu slalomskega seštevka.

Najboljša trojica | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljša trojica Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kristoffersen ima 371 točk, njegov rojak Lucas Braathen na drugem mestu zaostaja 48 točk.

Marovt za 25 stotink zgrešil finale

Edini slovenski predstavnik Tijan Marovt je zaostal več kot tri sekunde (+3.21) in na 35. mestu končal brez finala. Zgrešil ga je za 25 stotink.

"Tijan je bil danes res blizu drugega teka. Smučal je dobro, mogoče je naredil kakšno napakico preveč, ki mu je vzela tistih 25 stotink, kar mu je zmanjkalo. Letos je naredil velik napredek, tudi v evropskem pokalu dobro tekmuje. Pred njim je zdaj še finale evropskega pokala, za drugo sezono pa se bomo poskušali pripraviti, da bo tudi na tekmi svetovnega pokala naredil dva teka," je Marovtov nastop ocenil trener Klemen Bergant.

Tijan Marovt je bil prepočasen za finale. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tijan Marovt je bil prepočasen za finale. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Flachau na Solnograškem je gostil nadomestni slalom za odpadlo tekmo iz Zagreba. Karavana alpskih smučarjev se bo pred finalom sezone ustavila še na Gorenjskem, kjer bosta 12. in 13. marca na sporedu dva veleslaloma v Kranjski Gori. Na 61. tekmovanju za Pokal Vitranc bodo prvič po dveh letih znova dovoljeni gledalci in navijači v ciljni areni poligona Podkoren.

Zadnja vožnja italijanskega veterana

To je bila zadnja tekma v bogati karieri dolgoletnega vidnega člana italijanske reprezentance Manfreda Mölgga. Devetintridesetletnik je danes potegnil črto pod bogato kariero, v kateri se je 20-krat povzpel na zmagovalni oder tekem svetovnega pokala, trikrat na najvišjo stopnico: v Kranjski Gori (2008), Garmisch-Partenkirchnu (2009) in v Zagrebu (2017).

Manfred Mölgg je nastopil še zadnjič v bogati karieri. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Manfred Mölgg je nastopil še zadnjič v bogati karieri. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Težko je najti prave besede, zahvaljujem se vsem za podporo. Bila so dolga, zanimiva leta, lepo je končati kariero pred takšno kuliso, občinstvom," je po prihodu v cilj, pred ciljno črto se je ustavil in sprehodil v iztek, dejal Južni Tirolec, ki mu je takrat vodilni Strolz prepustil tudi sedež vodilnega.

V sezoni 2007/08 je osvojil slalomski kristalni globus. | Foto: Reuters V sezoni 2007/08 je osvojil slalomski kristalni globus. Foto: Reuters Italijan je največ uspehov dosegel v slalomu, v katerem je v sezoni 2007/08 osvojil tudi kristalni globus.

Leta 2007 je na svetovnem prvenstvu osvojil slalomsko srebro, leta 2011 je bil v isti disciplini bronast, leta 2013 pa je bil na svetovnem prvenstvu bronast še v veleslalomu.