Rok Justin Nejc Dežman smučarski skoki celinski pokal

Celinski pokal, Engelberg

Slovenca skočila na zmagovalni oder

Rok Justin | Rok Justin je skočil na drugo mesto. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Rok Justin je skočil na drugo mesto.

Na tekmi smučarjev skakalcev za celinski pokal v Engelbergu je slavil Avstrijec Markus Schiffner, ki je imel na odru za zmagovalce slovensko družbo. Na drugo mesto je skočil Rok Justin, na tretje pa Nejc Dežman. Slovenski uspeh je s petim mestom dopolnil Anže Lanišek.

Na peti letošnji tekmi celinskega pokala v švicarskem Engelbergu je vso konkurenco zanesljivo ugnal Avstrijec Markus Schiffner (317 točk). Za njim sta se zvrstila dva Slovenca. Drugi je bil poletni državni prvak Rok Justin, tretji pa Nejc Dežman. Uspeh Slovenije je s petim mestom dopolnil Anže Lanišek.

Točke je na 20. mestu osvojil tudi Jaka Hvala, ki mu je po prvi seriji kazalo precej bolje, saj je bil tretji. Brez finala je ostal mladi Žak Mogel, Robert Kranjec pa je bil diskvalificiran zaradi neustreznega dresa.

V skupnem seštevku je Justin še vedno šesti s 180 točkami, vodi Norvežan Robin Pedersen z 275 točkami.