teniški globus

Sobota, 28. 9. 2019, 16.09

Teniški globus, 28. september

Dalila Jakupovič brez naslova v Taškentu, Hercogova izločila Julio Görges

Dalila Jakupović | Dalila Jakupovič ostaja pri dveh naslovih med dvojicami na turnirjih WTA. | Foto Reuters

Dalila Jakupovič ostaja pri dveh naslovih med dvojicami na turnirjih WTA.

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič ostaja pri dveh naslovih med dvojicami na turnirjih WTA. V finalu Taškenta je morala skupaj s partnerko, Američanko Sabrino Santamario, priznati premoč ameriško-brazilski navezi Hayley Carter/Luisa Stefani, ki je slavila s 6:3 in 7:6. Polona Hercog je uspešno prestala 1. krog turnirja WTA v Pekingu.

Za Jakupovičevo je bil to peti nastop v finalih WTA turnirjev. Zmagala je v Bogoti 2018 in Istanbulu 2017, sklonjenih glav pa je igrišči zapustila v Monterreyju in Tianjinu (oba 2017).

Med posameznicami je 250.000 dolarski turnir v prestolnici Uzbekistana osvojila Belgijka Alison Van Uytvanck. V finalu je bila boljša od Romunke Sorane Cirstee s 6:2, 4:6 in 6:4.

Petindvajsetletna Belgijka je dobila vsa štiri finala WTA, v katerih je nastopila. In zanimivo, vsa štiri v treh nizih. Letos in lani je bila najboljša v Budimpešti, 2017 pa je osvojila Quebec City.

Hercogovi tesen obračun v prvem krogu Pekinga

Polona Hercog je uspešno prestala 1. krog turnirja v Pekingu. V tesnem obračunu je 52. igralka sveta s 6:7, 7:6 in 6:4 odpravila 25. igralko z lestvice WTA, Nemko Julio Görges. S tem si je že prislužila skoraj 24.000 dolarjev. Zmagovalka turnirja bo bogatejša za 1,5 milijona.

Hercogovo v 2. krogu čaka boljša iz dvoboja med 10. nosilko, Nemko Angelique Kerber, in Kitajko Shuai Zhang.

Brez nastopa na glavnem turnirju pa je ostala Tamara Zidanšek. V 1. krogu kvalifikacij je premagala Avstralko Samantho Stosur, v odločilnem dvoboju pa je izgubila proti Američanki Christini McHale s 5:7 in 6:7 (7).

Polona Hercog je odpravila 25. igralko z lestvice WTA, Nemko Julio Görges. | Foto: Reuters Polona Hercog je odpravila 25. igralko z lestvice WTA, Nemko Julio Görges. Foto: Reuters

Arina Sabalenka ubranila naslov v Wuhanu

Belorusinja Arina Sabalenka je zmagovalka 2,8 milijona dolarjev vrednega turnirja serije premier v Wuhanu na Kitajskem. Enaindvajsetletnica je v finalu po 114 minutah igre premagala Američanko Alison Riske s 6:3, 3:6 in 6:1.

Sabalenka, ki je bila pred turnirjem štirinajsta igralka sveta, je s tem ubranila lanski naslov ter hkrati zabeležila drugo turnirsko zmago v letos po januarskem Shenzhenu. To je sicer njen četrti naslov WTA v karieri (New Haven 2018).

"Za ubranitev tega naslova se moram najprej zahvaliti ekipi, ki me je podpirala tudi v mojih najbolj norih trenutkih. Ne morete si prestavljati, kako nora sem bila," je po zmagi dejala Belorusinja, ki se je le tri tedne pred nastopom v Wuhanu najprej razšla z dolgoletnim trenerjem Dimitrijem Tursunovom, nato pa nekaj dni pozneje objavila, da vendarle nadaljujeta sodelovanje.

Taškent, WTA (250.000 USD):

Posameznice, finale:
Alison Van Uytvanck (Bel/3) - Sorana Cirstea (Rom/8) 6:2, 4:6, 6:4

Dvojice, finale:
Hayley Carter/Luisa Stefani (ZDA/Bra) - Dalila Jakupovič/Sabrina Santamaria (Slo/ZDA/3) 6:3, 7:6 (4)