OP ZDA, 11. dan (WTA)

Mlada Američanka suvereno v finale OP ZDA, druga finalistka je Sabalenka

OP ZDA Coco Gauff | Coco Gauff je v zadnjem času v zelo dobri formi. | Foto Reuters

Coco Gauff je v zadnjem času v zelo dobri formi.

Na teniškem OP ZDA sta bili v ženski konkurenci na sporedu dva polfinalna dvoboja. Kot prvi sta na osrednje igrišče stopili Coco Gauff in Karolina Mučova. Zmagala je prva z izidom 6:4 in 7:5. Za njima sta loparje prekrižali še Madison Keys in Arina Sabalenka. Na koncu je po treh nizih 0:6, 7:6 (1), 7:6 (5) slavila Sabalenka.

OP ZDA Coco Gauff
Sportal Kot nekoč Serena: Gauff v dobri uri prvič v polfinale

Šele 19-letna Coco Gauff je v zadnjem času v izjemni formi in to kaže tudi na OP ZDA. Tokrat je bila njena nasprotnica Karolina Mučova, s katero sta nazadnje pred kratkim igrali v finalu turnirja v Cincinnatiju. Takrat je bila po dveh nizih boljša Američanka, ki je bila boljša tudi tokrat. Dvoboj se je končal po dveh nizih (6:4, 7:5), trajal pa je slabi dve uri. Za Coco Gauff je to druga uvrstitev v finale turnirja za grand slam.

Šesta nosilka turnirja je zmagala na še 11. dvoboju zaporedoma, kar je najdaljši niz v njeni karieri. Na zadnjih 18 dvobojih je slavila 17-krat, v tem času pa je osvojila tudi dva turnirja v Washingtonu in Cincinnatiju. Zdaj bo 19-letnica v Flushing Meadowsu lovila svoj prvi naslov za grand slam.

"Bila je težka tekma. Imela sem vodstvo, a sem ga izgubila. Mislim, da je bilo na tekmi veliko čustvenih izzivov, vendar mi je dobro uspelo ostati osredotočena," je po dvoboju dejala mlada Američanka.

Arina Sabalenka | Foto: Guliverimage Arina Sabalenka Foto: Guliverimage

Sabalenka se ni predajala

Za njima sta igrali Madison Keys in Arina Sabalenka. Dvoboj je bil poln preobratov, saj je Američanka prvi niz dobila brez izgubljene igre. V nadaljevanju je Sabalenka, letošnja zmagovalka OP Avstralije, dvignila svojo raven igre in drugi in tretji niz dobila po podaljšani igri.

"Igrala je neverjeten tenis, to je bila druga raven. Nekako, ne vem, kako, sem obrnila ta dvoboj. Prva uvrstitev v finale OP ZDA mi res veliko pomeni," je po zmagi nad 17. nosilko dejala Belorusinja.

Arina Sabalenka je šele tretja ženska v odprti eri, ki je zmagala v polfinalu na turnirju za grand slam, potem ko je prvi niz izgubila s 6:0. Pred njo je to uspelo še Steffi Graf (1992) in Ani Ivanović (2008).