Thermometer Blue 0,34

Rafael Nadal Novak Đoković Aljaž Bedene OP Francije

Torek, 1. 6. 2021, 23.14

OP Francije (ATP), 3. dan

Aljaž Bedene prek Francoza v drugi krog Roland Garrosa, zanesljiva tudi Nadal in Đoković

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene se je prebil v drugi krog OP Francije. | Foto Guliverimage

Aljaž Bedene se je prebil v drugi krog OP Francije.

Aljaž Bedene se je danes z zmago nad domačinom Adrianom Mannarinom s 7:5, 3:6, 7:5 in 6:2 prebil v drugi krog OP Francije. Tudi eden glavnih favoritov za zmago na pariškem pesku, Španec Rafael Nadal, je zanesljivo opravil s svojim tekmecem v prvem krogu, Avstralcem Alexeiem Popyrinom, prvi nosilec Novak Đoković pa je v treh nizih odpravil Američana Tennyso Sandgrena.

"Adrian je zelo neugoden nasprotnik, ki igra malo posebno igro. Zdi se mi, da sem igral dovolj solidno, razen v dveh ali treh igrah, ko sem naredil po dve ali tri dvojne napake. Bil sem suveren na svoj servis, ves čas sem pritiskal. Lahko bi osvojil še kakšno igro več, da bi bilo prej konec, tri ure in pol igre spet ni toliko malo. Sem pa zadovoljen, ker sem bil na koncu še precej svež in bi lahko še igral," je po zmagi v uvodnem krogu na novinarski konferenci povedal Aljaž Bedene.

Slovenec je prvi niz dobil s 7:5, drugega potem izgubil s 3:6, v tretjem znova slavil s 7:5, v zadnjem nizu pa je tako kot v tretjem nasprotniku dvakrat odvzel servis za zmago s 6:2 in skupno zmago s 3:1 v nizih.

"Videl sem, da sem ga nadigral, hotel sem pritiskati, da bi ga več sprehajal po igrišču, kar se je zgodilo v četrtem setu, ko ni dobival žog, ki jih je hotel, in to sem sem izkoristil. Fizično sem bil boljši in na tri dobljene nize se to bolj pozna," je dobro fizično pripravljenost izpostavil 31-letnik.

Bedene, 56. igralec sveta, je na dvoboju dosegel več asov (15:8), izkazal pa se je tudi s 56 doseženimi "winnerji". Na drugi strani je naredil osem dvojnih napak.

V drugem krogu se bo 31-letnik pomeril z Diegom Schwartzmanon.

Rafael Nadal | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Rafael Nadal Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tretji igralec v moški konkurenci, Rafael Nadal, ki lovi že svoj 14. naslov na pariškem pesku, je odlično začel turnir, saj je v uvodnem krogu po slabih dveh urah in pol s 6:3, 6:2 in 7:6 (3) premagal Popyrina, ki je v tretjem nizu serviral za zmago v nizu, imel tudi dve žogici za osvojitev niza, a je 20-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam obe priložnosti Avstralca ubranil in na koncu niz dobil po podaljšani igri.

V prihodnjem krogu 34-letnega Španca čaka Francoz Richard Gasquet, ki je bil po treh nizih boljši od rojaka Huga Gastona.

V večernem obračunu pa je prvi nosilec Novak Đoković brez večjih težav premagal Američana Tennysa Sandgrena s 6:2, 6:4, 6:2.