Nedelja, 27. 10. 2024, 18.24

Teniški globus, 27. oktober

Olga Danilović je prišla do druge turnirske lovorike v karieri

Olga Danilović | Foto Guliverimage

Velik uspeh je na turnirju v Guangzhouju uspel srbski teniški igralki Olgi Danilović. Olimpijska prvakinja Zheng Qinwen je danes osvojila turnir WTA 500 v Tokiu z nagradnim skladom 850.297 evrov. Kitajka, tudi prva nosilka turnirja, je za svoj tretji naslov WTA letos v finalu gladko, s 7:6 (5) in 6:3, premagala Američanko ruskih korenin Sofio Kenin, 155. igralko na svetovni lestvici.

Srbska teniška igralka Olga Danilović je osvojila naslov na turnirju v Guangzhouju z nagradnim skladom 246.158 evrov. Srbkinja, ta čas 86. igralka sveta, je v finalu premagala Američanko Caroline Dolheide s 6:3 in 6:1 in po Moskvi 2018 osvojila drugi turnir v karieri.

Danilović, srčna izbranka slovenskega nogometnega vratarja Jana Oblaka, bo na ponedeljkovi lestvici WTA po zmagi napredovala na 52. mesto, kar bo njena najboljša uvrstitev v karieri. Pred 14 dnevi je Danilović osvojila turnir ITF na Gran Canarii.

Olga Danilović: Ni me lahko prenašati

"Carolini čestitam za izjemen teden. Dobila si veliko zahtevnih dvobojev. Želim ti vse najbolje," je uvodoma po zmagi dejala Danilović in se potem obrnila proti svoji ekipi in še njim namenila nekaj besed. "Čestitke ekipi, ker je z menoj, tudi ko je težko. Ta teden je bil za nas sanjski, ampak smo trdo delali. Ni me lahko prenašati, tako da opravljate izjemno delo in imate vse zasluge," je dodala 23-letna izbranka našega najboljšega vratarja Jana Oblaka.

Zheng Qinwen | Foto: Guliverimage Foto: Guliverimage

Kitajka je osvojila tretji naslov

Sedma igralka sveta Zheng je kljub dvema prekinitvama zaradi dežja ohranila mirno kri in tesen uvodni niz odločila v svoj prid, nato pa v drugem hitro izkoristila prednost in ga dobila brez težav.

Potem ko je Zheng na olimpijskih igrah v Parizu postala prva kitajska igralka z olimpijskim zlatom med posameznicami v tenisu, je prenesla dobro formo tudi v zaključek sezone, v kateri je zmagala v Palermu ter zaigrala v finalu v Wuhanu.

Njena tekmica Kenin, zmagovalka odprtega prvenstva Avstralije 2020, je zaigrala v svojem prvem finalu posameznic po lanskem San Diegu. Američanka je v finalu nastopila s povito nogo, vendar med dvobojem ni kazala znakov nelagodja.

Draper do naslova na Dunaju

Britanec Jack Draper je zmagovalec turnirja serije ATP 500 na Dunaju z nagradnim skladom 2,47 milijona evrov. Dvaindvajsetletnik je za svojo drugo lovoriko na najvišji ravni v finalu ugnal Rusa Karena Hačanova s 6:4, 7:5.

Dvoboj je trajal uro in 35 minut. Potem ko je bil v prvem nizu za Britanca dovolj en break, je imel v drugem prednost dveh, a jo zapravil. Nato pa je v 11. igri vnovič odvzel servis Rusu, kasneje ubranil dve priložnosti za vrnitev Rusa in se podpisal pod največjo lovoriko v karieri.

Za Draperja, letošnjega polfinalista OP ZDA v New Yorku, je bil to drugi naslov v karieri. Pred tem je bil najboljši še pred štirimi meseci v Stuttgartu na travi. Še dvakrat je igral v finalu in izgubil v Sofiji (2023) in avstralskem mestu Adelaide (2024).

Draper bo na ponedeljkovi lestvici ATP napredoval do 15. mesta, kar bo uvrstitev kariere, medtem ko bo Hačanov s 24. napredoval na 21. mesto.

Rus je pred tednom dni slavil v kazahstanskem Almatyju in formo prenesel tudi v avstrijsko prestolnico. V jubilejnem desetem finalu v karieri na najvišji ravni pa je bil mlajši Britanec malenkost boljši. Hačanov tako ostaja pri sedmih naslovih.

Giovanni Mpetshi Perricard je zmagovalec Basla. | Foto: Reuters Giovanni Mpetshi Perricard je zmagovalec Basla. Foto: Reuters

Mpetshi Perricard v dvoboju serverjev v Baslu ugnal Sheltona

Francoz Giovanni Mpetshi Perricard je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP 500 v švicarskem Baslu z denarnim skladom 2.385.100 evrov. V finalu je bil 21-letnik boljši od leto dni starejšega Američana Bena Sheltona s 6:4, 7:6 (4).

Dvoboj dveh odličnih serverjev je po nekaj manj kot uri in pol malce presenetljivo pripadel Francozu. Ta je v prvem nizu v tretji igri strl začetni udarec Američana, medtem ko v drugem nizu odvzemov servisa ni bilo. Odločila je podaljšana igra, v kateri je bil bolj prepričljiv 203 cm visoki Mpetshi Perricard. Danes je dosegel kar 22 asov, Shelton pa deset.

To je bil drugi naslov za Francoza v karieri, potem ko je maja osvojil še turnir na pesku v domačem Lyonu. Za Sheltona, lanskega polfinalista OP ZDA, pa je bil to prvi poraz v finalu turnirjev najvišje ravni. Pred tem je lani osvojil Tokio, letos pa Houston.

Mpetshi Perricard bo na ponedeljkovi lestvici ATP doslej najvišje v karieri, napredoval bo na 31. mesto, Shelton pa bo spet med najboljšo dvajseterico.