8 let, 5 mesecev

WTA ATP Indian Wells Polona Hercog

Sobota, 14. 3. 2015, 21.46

Novak Đoković "pojedel" Baghdatisa, Hercogova se poslavlja

Polona Hercog je v drugem krogu Indian Wellsa izgubila s Francozinjo Caroline Garcio, svojo prvo nalogo je uspešno opravil Novak Đoković.

Edina slovenska predstavnica med posameznicami Polona Hercog je končala z nastopi na turnirju v Indian Welsu, potem ko jo je po izenačenem dvoboju premagala Francozinja Caroline Garcia. Kljub temu je bil to do zdaj najboljši nastop Hercogove v kalifornijski puščavi. Štajerka je nanizala dve zmagi v kvalifikacijah in eno zmago v glavnem delu turnirja.

V uvodnem sta si igralki kar petkrat odvzeli servis. Odločilni "break" je bil v deseti igri, ko je Polona servirala za izid 5:5. Hercogova, ki je trenutno 75. igralka na svetu, je igro na svoj servis izgubila brez dobljene točke. Drugi niz je bil veliko bolj izenačen. Francozinja je v podaljšani igri vodila že s 5:1 in ko je kazalo, da je Polona v brezizhodnem položaju, je prikazala vrhunsko igro in na koncu slavila s 7:5 in dobila drugi niz. V sedmi igri tretjega, odločilnega niza je Garcia prišla do odločilnega "breaka" in v naslednji igri povedla s 5:3. Tega vodstva mlada Francozinja ni spustila in na koncu zasluženo zmagala dvoboj, ki je trajal dve uri in dvajset minut. Igralki sta se do zdaj pomerili dvakrat, obakrat pa je bila boljša 21-letna francoska igralka, ki v ženskih dvojicah igra skupaj z našo Katarino Srebotnik.

Đoković svoje delo opravil po eni uri

Prvič je na igrišče stopil tudi prvi igralec sveta Novak Đoković. Srb je v drugem krogu prestižnega turnirja po hitrem postopku pod hladno prho poslal Marcosa Baghdatisa. Đoković, ki v Kaliforniji brani lansko lovoriko, je svoje delo opravil po eni uri. Končni izid pa je bil 6:1 in 6:3. V naslednjem krogu ga čaka Albert Ramos-Vinolas.

V nadaljnji krog sta se uvrstila tudi četrti igralec sveta Andy Murray, ki je po dveh nizih domov poslal Vaseka Pospišila. Zmage se je veselil tudi najboljši japonski igralec Kei Nišikori. Ta je premagal Američana Ryana Harrisona.

Od tekmovanja pa se je moral posloviti najboljši hrvaški teniški igralec Marin Čilić. Zmagovalec lanskega OP ZDA je moral premoč priznati Argentincu Juanu Monacu.