Petek,
4. 11. 2011,
14.33

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Katarina Srebotnik

Petek, 4. 11. 2011, 14.33

8 let, 7 mesecev

Katarina Srebotnik uresničila vse cilje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Najboljša slovenska teniška igralka po Mimi Jaušovec je sklenila sezono, v kateri je osvojila prvi grand slam v karieri in še pet drugih turnirjev, s Kveto Peschke pa postala prva dvojica na svetu.

Za "Kato" je prva sezona, v kateri se je posvetila zgolj igri dvojic. To je hkrati tudi njena najboljša sezona v karieri. Odločitev, da opusti nastopanje v konkurenci posameznikov, se je očitno obrestovala, saj je zgolj v desetih mesecih dosegla najpomembnejši stvari v tenisu med dvojicami, zmagala je v Wimbledonu in si zagotovila status pripadnice prve dvojice na svetu. Ob tem sta skupaj s šest let starejšo Čehinjo Peschkejevo posegli še po petih turnirskih zmagah, na zaključnem turnirju v Carigradu pa sta morali priznati premoč le ameriški dvojici Liezel Huber/Lisa Raymond. "Za mano je fantastična sezona. Lepo je sedeti tu in povedati, da je sezona še boljša od lanske, najboljša v moji karieri. Ti rezultati, na čelu z zmago v Wimbledonu, ki je moj prvi grand slam, so zame nekaj posebnega. Dosegla sem mejnik, ki si ga želi vsak teniški igralec," je bila na tradicionalni novinarski konferenci v Mariboru dobre volje Katarina Srebotnik.

Še nikoli ni bila tako uigrana s partnerko

Po poškodbi rame ob koncu njenega najuspešnejšega leta 2008 je morala Velenjčanka izpustiti večji del sezone 2009. Med posameznicami se nato ni več uspela prebiti tja, kjer je že bila, pa tudi bolečine v desni rami so bile ob veliki obremenitvi stalno prisotne, zato se je po koncu minule sezone odločila, da bo nastope v konkurenci posameznic obesila na klin. Obrestovalo se ji je, da se je posvetila dvojicam. "Vse do lani je bila zame prioriteta nastopanje med posameznicami. Dvojic nisem skoraj nič trenirala, zato je bil fenomen že uvrstitev na drugo in tretje mesto v konkurenci dvojic. Zdaj pa sem preskočila tudi to in se uvrstila na prvo mesto. Moja igra v dvojicah se je izpopolnila. Veliko segmentov igre je, v katerih igram drugače. Bolje razumem, kako je treba v določenih situacijah odigrati. Tudi uigranost s partnerko ni bila prej nikoli tako dovršena. Potem ko sem se posvetila zgolj dvojicam, se mi je odprl svet dvojic," je nekaj razlogov za skok na teniški prestol opisala 30-letna Srebotnikova.

Na olimpijskih igrah skupaj s Polono Hercog?

Za prihodnjo sezono ji ciljev ni zmanjkalo. "Osvojila sem skoraj vse, kar se v dvojicah da osvojiti, a lepo bi bilo dobiti še več grand slamov. Manjka mi tudi masters, ki nama je letos spodletel malce po krivici, a to niso bremena. Breme je bil le turnir za grand slam, saj sem nekajkrat že pokleknila šele v finalu," je dejala "Kata". Poleg štirih turnirjev velike četverice bodo v Londonu na sporedu tudi poletne olimpijske igre, teniški turnir pa se bo odigral na sveti wimbledonski travi. Sama po sebi se poraja ideja, da bi se Srebotnikova lahko v paru s Polono Hercog morebiti vmešala celo v boj za odličja. Glede na to, da je uvrščena med najboljših deset na lestvici WTA, bo lahko svojo partnerko za olimpijske igre izbrala sama. "Olimpijske igre so še daleč. Je realno, da na njih zaigram s Polono, lahko pa se mi bo pridružila katera druga. Za zdaj so odprta vsa vrata, saj se še z nikomer nisem dogovarjala. Tokrat se bo igralo na travi, na katero me vežejo lepi spomini. Nehvaležno pa je karkoli napovedovati, saj bo v Londonu veliko odličnih dvojic," je dodala najboljša slovenska igralka v zadnjih dveh desetletjih, ki bo do olimpijskih iger na WTA turnirjih nastopala zgolj s Kveto Peschke.

V ponedeljek bo Katarina odpotovala na priprave v Dubaj, kjer bo ostala približno mesec dni. Sledi piljenje forme v Švici, naslednjo sezono pa bo, kot je v navadi, začela na južni polobli. Najprej bo nastopila na turnirjih v Aucklandu in Sydneyju, nato pa bo prišel čas že za prvega izmed štirih grand slamov, odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu.