Četrtek, 27. 12. 2018, 17.35

Belgijska športnika leta sta Eden Hazard in Nina Derwael

Eden Hazard | Eden Hazard je najbolj prepričal Belgijce. | Foto Reuters

Eden Hazard je najbolj prepričal Belgijce.

Nogometni reprezentant in vezist angleškega Chelseaja Eden Hazard ter 18-letna telovadka Nina Derwael sta postala športnika Belgije za leto 2018. Hazard je kot kapetan popeljal Belgijo do tretjega mesta na svetovnem prvenstvu v Rusiji, Derwaelova pa je v iztekajočem se letu osvojila tri odličja ne velikih tekmovanjih.

Na evropskem prvenstvu v Glasgowu je osvojila dve kolajni, zlato na dvovišinski bradlji in srebro na gredi, na SP v Dohi pa je postala svetovna prvakinja na dvovišinski bradlji.

Med športnicami je drugo mesto zasedla Nafoi Thiam, evropsko prvakinjo v sedmeroboju, tretje pa Emma Meesseman, košarkarska reprezentantka.

Sedemindvajsetletni Hazard je tretji nogometaš z nazivom športnika leta v zadnjih petih letih, pred njim sta ta naziv v Belgiji osvojila Thibaut Courtois (2014) in Kevin De Bruyne (2015). Hazard je drugovrščenega evropskega prvaka v maratonu Koena Naerta prehitel le za 19 točk. Tretji je bil Bart Swings, ki je na OI v Južni Koreji osvojil srebrno kolajno v hitrostnem drsanju.

Nina Derwael je blestela na gimnastičnih tekmovanjih. | Foto: Reuters Nina Derwael je blestela na gimnastičnih tekmovanjih. Foto: Reuters

Nogometna reprezentanca je sicer zasedla drugo mesto med moštvi, prehitela jo je moška hokejska reprezentanca na travi, ki je na SP v Indiji osvojila zlato odličje. Roberto Martinez, selektor belgijske nogometne reprezentanca, pa je v Kraljevini Belgiji postal prvi trener leta, ki ne prihaja iz te beneluške države.

Naziv mladega športnika leta za leto 2018 je pripadel Remcu Evenepoelu, ki je na mladinskem SP v kolesarstvu osvojil zlati odličji v cestni preizkušnji in vožnji na čas.

Belgijske športnike leta izbirajo člani francoskega športnega medijskega združenja Sportspress ter nekdanji zmagovalci.