2. 12. 2007,
14.46

Nedelja, 2. 12. 2007, 14.46

Skok branil v pravih minutah

Koprska barka se je prvič v rokometni sezoni 2007/08 potopila. Usodni so bili rokometaši velenjskega Gorenja, ki so ob večji zbranosti zasluženo zmagali v sedmem krogu rokometnega državnega prvenstva.

Derbi kroga so precej bolje začeli gostje s Primorske, saj so z menjavanjem obrambnih postavitev očitno zmedli nasprotnika, ob tem pa v uvodnih minutah brez težav tresli mrežo Mortena Seierja. Tako je bil izid že v sedmi minuti 5:2, tri minute kasneje pa že 6:2. Izgledalo je kot, da so Drago Vuković, Thomas Gautschi, Boštjan Kavaš ter ostali popolnoma izgubljeni. A trema in želja po dobrem rezultatu sta očitno na začetku naredili svoje. Trener Ivica Obrvan je kmalu izkoristil minuto odmora ter svoje varovance znal motivirati. Po izidu 8:3 so se začele velenjske minute, saj so zadetki padali kot za stavo ter na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov.

Drugi polčas je prinesel popolnoma obratno sliko prvega. Ves čas so vajeti v svojih rokah držali rokometaši Gorenja, medtem ko so Koprčani eden za drugim zapravljali čiste priložnosti. Protinapadi Damirja Doboraca, Zorana Jovičiča, priložnosti Luke Ščureka ter Draška Mrvaljević, je suvereno ustavljal vratar "os" Matevž Skok.

Ta je v ključnih trenutkih, ko so imeli Primorci priložnost celo izenačiti, ustavil dva strela s sedmih metrov ter nekaj čistih "zicerjev". Gorenje je namreč z delnim izidom 4:0 od 42. minute prišlo celo do +5, a Kopru je uspelo zmanjšati na 26:27. Obilica zgrešenih strelov in tehničnih napak - pa je Koper pokopalo. Slednji je tako doživel prvi poraz v sezoni ter se poslovil od prvega mesta lestvice.