20.15

Maribor Branik

Sreda, 1. 5. 2013, 20.15

Prava mala katastrofa Maribora

Rokometaši Maribora Branika so v 7. krogu končnice 1. NLB Leasing (skupina od 1. do 6. mesta) izgubili z velenjskim Gorenjem s 23:40 (9:23).

Mariborčani so naporen ritem tekem nadaljevali s prvenstvenim obračunom proti vodilni ekipi iz Velenja. Domači rokometaši so najprej Celjanom sredi prejšnjega tedna odščipnili točko, nato v soboto odigrali težko tekmo evropskega pokala EHF, tokrat pa so proti gostom iz Šaleške doline doživeli pravo malo katastrofo.

Velenjčani so obračun začeli silovito in po nekaj minutah igre povedli s 5:0. Trener domačih Marko Šibila je v osmi minuti vzel že drugo minuto odmora, že takrat pa je na semaforju kazalo 7:0 v korist gostov. Prvi gol za Mariborčane je v deveti minuti dosegel Miha Zarabec s sedmih metrov, a to ni ustavilo igralcev iz Saleške doline. Velenjska obramba na čelu z Ivanom Gajićem je delovala zanesljivo, napad je učinkovito izkoriščal priložnosti in po desetih minutah igre je bilo 11:1 za ose. Gosti so nadaljevali z dobro igro tudi do konca prvega polčasa in ga dobili s kar 23:9.

Mariborski igralci tudi v drugem polčasu niso našli recepta, kako zmanjšati razliko, Velenjčani so visoko prednost brez težav držali, jo celo povišali ter se veselili novih dveh točk v boju za naslov.

Strelsko najbolj razpoložena igralca sta bila Tadej Sok pri Mariboru in Fahrudin Melić pri Velenju, oba sta zadela osemkrat.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu, tekma bo 12. maja, gostili Cimos Koper, Mariborčani pa se bodo dva dni prej v gosteh pomerili s Krko.