Olimpijski prvak na izhodnih vratih?

1

William Accambray, Celje pivovarna Laško | Bo William Accambray zapustil Celje? | Foto Jurij Vodušek/Sportida

Bo William Accambray zapustil Celje?

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je v tej sezoni že zaključil nastope v evropskih tekmovanjih, zdaj pa so varovanci Tomaža Ocvirka v boju za dve lovoriki na domačih tleh. Prvi zvezdnik celjske ekipe v tej sezoni je zagotovo Francoz William Accambray, ki pa bo po koncu sezone najverjetneje zapustil knežje mesto.

William Accambray je v svetu rokometa veliko ime. 194 centimetrov visoki levi zunanji igralec je v preteklosti z reprezentanco Francije osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. Ima naziv olimpijskega prvaka, trikrat je bil svetovni prvak, enkrat je osvojil naslov evropskega prvaka. Kar deset sezon je preživel v dresu Montpellierja, tri sezone je branil barve Paris Saint-Germaina, od prejšnje sezone pa je član madžarskega Veszprema.

V zadnjih dveh sezonah se zaradi težav s poškodbami, imel je tudi strgano ahilovo tetivo, ni naigral, Celje pa je bilo zanj idealen klub za vrnitev med najboljše. Francoski rokometaš je z nekdanjimi klubi osvojil sedem naslovov francoskega prvaka, osem francoskih pokalnih naslovov, enega ima na Madžarskem, leta 2011 je bil najboljši igralec francoskega prvenstva, trikrat pa je bil uvrščen v najboljšo postavo francoskega prvenstva. V zbirki lovorik mu tako manjka le še naslov najboljšega v ligi prvakov.

30-letni Francoz je v tej sezoni eno glavnih orožij Celja. | Foto: Peter Podobnik/Sportida 30-letni Francoz je v tej sezoni eno glavnih orožij Celja. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Vrnitev v domovino?

Po poročanju francoskih medijev pa naj bi bil Accambray blizu vrnitve v svojo domovino. Vse glasnejše so govorice, da naj bi se 30-letni Cannesčan po tej sezoni pridružil francoskemu prvoligašu Cesson Rennesu. Francoskega rokometaša pogodba z Veszpremom veže še naslednjo sezono, zato bo, če bo do tega prišlo, najverjetneje tudi v Francijo odpotoval kot posojeni igralec.

Francoz je v tej sezoni lige prvakov za Celjane na devetih tekmah dosegel 32 zadetkov.