Celje Pivovarna Laško liga prvakov liga prvakov Rokometna liga prvakov

Rokometna liga prvakov, 5. krog

Celjani odlični v Zagrebu, Malus in Skube popeljala Meškov do zmage

RK Celje Pivovarna Laško - Zagreb | Celjani so leteli v Zagrebu. | Foto RK Celje Pivovarna Laško

Celjani so leteli v Zagrebu.

Rokometna zasedba iz Celja je vendarle prišla do prve zmage v tej sezoni lige prvakov. Po porazih z danskim Aalborgom, špansko Barcelono, nemškim Kielom in madžarskim Veszpremom, je v sredo v Zagrebu domačo zasedbo premagala kar s 30:22. V četrtek je mrgolelo slovenskih legionarjev na obračunu Meškova in Szegeda, blestela pa sta Jaka Malus in Staš Skube, najboljša strelca ekipe iz Bresta. Domen Sikošek Pelko je prispeval tri zadetke k zmagi Flensburga.

Tilen Kodrin in Gal Marguč sta bila nerešljivi uganki za zagrebško obrambo, dosegla sta vsak po sedem golov, šesti jih je dodal še Patrik Leban, najboljši strelec domače ekipe pa je bil slovenski legionar Aleks Vlah s petimi zadetki. V celjskih vratih je blestel Hrvat, nekdanji član Zagreba, njegovega matičnega kluba, Filip Ivić, ki je ustavil 13 strelov na svoja vrata.

V prazni Areni - obračun v dvorani s 15.200 sedeži si je lahko ogledalo zgolj 200 gledalcev - so bili uvodoma povsem zmedeni, kar so gostitelji izkoristili in jim že v deveti minuti ušli na štiri gole (1:5).

Gostujočemu trenerju Tomažu Ocvirku je prekipelo, zahteval je minuto odmora in svoje varovance opozoril na številne napake in neupoštevanje taktične strategije, po njej pa so njegovi varovanci razleteli na zagrebškem igrišču.

Z veliko boljšo predstavo v obrambi in učinkovito igro v napadu so že v 16. minuti ujeli tekmeca in izenačili na 6:6, v isti minuti pa je Patrik Leban po golu s svoje polovice igrišča svoje soigralce popeljal do prvega vodstva na dvoboju (7:6). Polčas so končali z dvema goloma prednosti (16:14), v drugih 30 minutah igre pa povsem zagospodarili na igrišču.

Z zmago z osmimi goli prednosti so si dvignili samozavest in naredili pomemben korak proti šestemu mestu, ki jim prinaša izločilna dvoboja za uvrstitev v četrtfinale najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini.

RK Celje Pivovarna Laško - Zagreb | Foto: RK Celje Pivovarna Laško Foto: RK Celje Pivovarna Laško

Takšna borba, takšna želja, …

"Hvala igralcem, poklon, takšna borba, takšna želja, angažiranost skozi celotno tekmo, zbranost v napadu, res sem ponosen, da sem njihov trener. Naj bo to danes dovolj, govorili smo na igrišču," je bil po tekmi jedrnat trener Celja Tomaž Ocvirk.

Vid Poteko pa je dodal: "Čestitke soigralcem, čestitke vsem na tej odlični igri. Bilo je samo vprašanje časa, kdaj nam bo uspelo sestaviti takšno predstavo na tekmi. In to se je zgodilo danes v Zagrebu, tako kot smo napovedali. Prišli smo visoko motivirani in pokazali, da nas niso samo besede in na igrišču pustili srce. Je pa to le prvi korak, do cilja je še daleč in tega se moramo zavedati, čeprav si danes zaslužimo malce slavja."

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 28. oktobra, gostila ukrajinski Motor iz Zaporožja.

Liga prvakov, 5. krog

Skupina B:

Sreda, 21. oktober:
Aalborg : Kiel 23:31 (9:17)
Miha Zarabec 2 gola za Kiel

Zagreb : Celje Pivovarna Laško 22:30 (14:16)

Meškov Brest : Szeged 26:24 (11:12)
Jaka Malus 7, Staš Skube 6 golov in Simon Razgor 0 za Meškov; Dean Bombač 3 in Borut Mačkovšek 0 za Szeged, Matej Gaber, Mario Šoštarić in Nik Henigman pa za Szeged niso igrali.

Flensburg : Elverum 37:35 (18:14)