Liga NLB Celje Pivovarna Laško rokomet Maribor Branik

Nedelja, 16. 9. 2018, 20.45

LIGA NLB, 2. KROG

Gorenje proti superpokalnim zmagovalcem do prvih dveh točk

RK Gorenje 1 | Gorenje je proti Krki doseglo prvo zmago v tej sezoni. | Foto RK Gorenje

Gorenje je proti Krki doseglo prvo zmago v tej sezoni.

Maribor Branik je na srečanju 2. kroga lige NLB doma ugnal Koper 2013 (23:20) in zadržal stoodstotni točkovni izkupiček v tej sezoni. Celjani, ki bodo tekmo uvodnega kroga odigrali šele prihodnji mesec, so odpravili Loko, v soboto pa so prednost domačega igrišča izkoristila Ribnica, Hrastnik in Trebnje. Drugi krog sta sklenila Gorenje in Krka. V Velenju so se zmage veselili domačini (31:23).

Mariborčani so po zmagoslavju v Dobovi tokrat na kolena v svojem Taboru položili še tekmece iz Kopra, za katere je bila tekma v štajerski prestolnici šele prva v Ligi NLB, saj so svojo uvodno proti Celjanom izpustili zaradi obveznosti v prvem krogu pokala EHF. Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so vse dvome o zmagi razrešili sredi drugega polčasa.

Aktualni rokometni državni prvak Celje Pivovarna Laško je v sredo na vnaprej odigrani tekmi 2. kroga lige NLB premagal Urbanscape Loko s 33:28 (18:11) in vknjižil prvo zmago. Prestavljena tekma prvega kroga s Koprom jih čaka 17. oktobra.

Na zadnji tekmi 2. kroga so Velenjčani po porazu v prvem krogu, tokrat zanesljivo odpravili Krko. Novomeščani so bili v prvem polčasu enakovreden nasprotnik (14:14), nato pa so na igrišču zavladali domači rokometaši, ki so zmagali s 31:23.