Dobova Gorenje velenje rokomet državno prvenstvo Liga NLB

Nedelja, 16. 12. 2018, 21.02

Liga NLB, 14. krog

Krki dramatičen dolenjski, Celju pa bolj prepričljivo štajerski derbi

RK Celje Pivovarna Laško vs Nantes EHF liga prvakov | Celjani so v nedeljo osvojili mariborsko trdnjavo. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Celjani so v nedeljo osvojili mariborsko trdnjavo.

V petek je novomeška Krka v Trebnjem v dolenjskem derbiju 14. kroga rokometne lige NLB s 24:23 premagala domači Trimo. V soboto je Koper s 25:28 izgubil v Ribnici, Hrastnik pa doma proti Ormožu. Prvaki Celjani so v nedeljo v gosteh dobili štajerski derbi (27:21).

Že prejšnji torek so rokometaši Gorenja Velenja na predčasno odigrani tekmi 14. kroga z 29:23 premagali Dobovo in skočili na tretje mesto. Matic Verdinek je k zmagi prispeval sedem zadetkov, Dorian Markušić jih je ob porazu vknjižil prav toliko.

Celjski rokometaši so profesionalno oddelali svojo nalogo in v štajerski prestolnici dosegli 13. zmago v tej sezoni. Po njej so se znova povzpeli na prvo mesto in imajo točko več od drugouvrščenih Ribničanov, medtem ko Mariborčani navkljub četrtemu porazu ostajajo na četrtem mestu.

Čeprav končni rezultat ne kaže, aktualni prvaki niso imeli lahkega dela. Po prvem polčasu so zaostajali, še v 50. minuti sta bili ekipi poravnani (20:20), v zadnjih minutah, ko se je ustavilo dotlej izredno razpoloženemu domačemu vratarju Marinu Đurici (na koncu 17 obramb, 12 v prvem polčasu), pa so reči vendarle prišle na svoje mesto.

Pri Mariboru sta bila najboljša strelca Hrvata Marin Buneta in Matija Golik, oba sta dosegla pet golov, isto število golov sta na drugi strani dosegla Branko Vujović (vse do 16. minute) in Jan Jurečič.