RK Ribnica RK Trimo Trebnje RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Sobota, 10. 9. 2022, 21.42

Liga NLB, 1. krog

Pokalni prvaki boljši od Ribnice, branilci naslova so se igrali z ognjem

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško, superpokal | Velenjčani so prišli do prve zmage.  | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Velenjčani so prišli do prve zmage.

Poletnega premora rokometašev lige NLB je konec. Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 1. kroga premagali Riko Ribnico s 33:26, uspešni pa so bili tudi rokometaši Trimo Trebnjega, ki so bili z 31:25 boljši od Dobove. Branilci naslova, rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so v petek v Novem mestu s 30:28 (14:19) ugnali Krko. Celjski rokometaši so v dolenjski prestolnici dolgo časa hodili po robu, na koncu pa vendarle osvojili načrtovani točki.

Nedavni zmagovalci slovenskega superpokala so od prve do zadnje minute imeli nadzor nad tekmeci iz Ribnice. Povedli so s 3:0, kljub manjšim nihanjem v svoji igri pa so bili vseskozi v prednosti, najvišja je znašala sedem golov (27:20).

Celjani so se rešili

V petek pa so bili izbranci gostujočega trenerja Alema Toskića v generalki za skupinski del lige prvakov - v četrtek bodo gostovali v danskem Aalborgu - v prvi polovici tekme v podrejenem položaju. Povratniki v družbo najboljših iz Novega mesta so jih povsem zasenčili in si priigrali kar sedem golov prednosti (16:9, 18:11).

Celjani so po preobratu prišli do zmage v Novem mestu. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Celjani so po preobratu prišli do zmage v Novem mestu. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

V drugem polčasu so papirnati favoriti iz mesta grofov le postavili zadeve na pravo mesto, brez drame pa ni šlo. Celjani so v 47. minuti po golu Tima Cokana tekmo postavili v začetno izhodišče (23:23), po izenačenem nadaljevanju pa so odpor trdoživih gostiteljev zlomili šele v sami končnici.

Slabe štiri minute pred zadnjim zvokom sirene je Aleks Vlah državne prvake popeljal v vodstvo (27:26), Celjani pa so nekoliko "lažje zadihali" šele v 59. minuti, ko sta jih Stefan Žabić in Cokan popeljala v vodstvo z 29:27 in tako nagnila tehtnico na njihovo stran.

Preostale tekme prvega kroga Lige NLB bodo na sporedu v soboto. Slovenjgradčani bodo gostili Krško, Mariborčani se bodo odpravili v Ormož, v Koper prihaja SVIŠ Ivančna Gorica, Trebanjce čaka pot v Dobovo, Velenjčani pa za uvod pričakujejo Ribničane.

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško, superpokal