15.54

priprave rokomet Gorenje Maribor

Petek, 15. 8. 2014, 15.54

Gorenje "prodalo" tudi dva cepelina (video)

Velenjski rokometaši so zanesljivo ugnali Sevničane. Nekaj vrhuncev prijateljske tekme najdete v videu. Mariborčani pa so klonili pred madžarskim Csurgom, zanj nastopa tudi Trebanjec Anže Ratajec.

Čeprav je Sevnica sestavila zelo spodobno zasedbo, v Rdeči dvorani ni imela možnosti. Velenjčani so slavili za 11 golov, ob tem pa uprizorili še nekaj privlačnih potez, kot sta dva cepelina.

Madžari osvojili Tabor

Mariborčani so se v svojem Taboru pomerili s četrtouvrščeno ekipo minulega madžarskega prvenstva, moštvom Csurgoi. V dokaj izenačenem srečanju pa so si zmago v zadnjih minutah priigrali gostje.

Srečanje so bolje pričeli varovanci Mariborčani, ki so v 3. minuti z golom Anteja Kaleba povedli 3:1 in vodstvo zadržali vse do 20. minute. Takrat je Csurgo v vodstvo z 10:9 popeljal Trebanjec Anže Ratajec, ki je bil na koncu s šestimi goli tudi najboljši posameznik v njegovih vrstah. Madžari pa so prednost zadetka zadržali vse do odhoda na odmor.

V uvodnih minutah drugega polčasa so gostje z dvema zaporednima zadetkoma Nagya ušli na +3, a je branikovcem v 40. minuti z golom Žige Mlakarja uspelo izenačiti na 22:22. Do 55. minute si nobeno od moštev ni uspelo priigrati vidnejše prednosti, Olah pa je takrat premagal domačega vratarja Domna Škaličkega ter tako svoje moštvo popeljal v vodstvo 31:28. Vijoličasti rokometaši, pri katerih je trener Marko Šibila ponovno veliko kombiniral z menjavami igralcev, do konca niso uspeli ujeti ekipe iz Madžarske -najbližje so bili v 56. Minuti (30:31) -, pri katerih pa je strateg Sotonyi večji del srečanja igral z udarno postavo, poroča mariborska spletna stran.