22.32

pokal Slovenije

Torek, 11. 12. 2012, 22.32

Gorenje na F4 po podaljšku, naprej še Koper, Celje in SVIŠ

Državni prvaki iz Velenja so morali v Trebnjem igrati podaljšek, da se se uvrstili na pokalni zaključni turnir. Celje in Koper sta imela mnogo lažje delo. Po zmagi nad Dravo naprej tudi SVIŠ PG.

Najbolj dramatična bitka za sklepni turnir je potekala v Trebnjem, kjer je bil izid tako po 60 minutah kot po prvem delu podaljška izenačen, Gorenje je z 39:37 slavilo šele po desetih dodatnih minutah. Celjani so zanesljivo opravili z Izolo, Koper pa presenetljivo brez posebnih težav z Mariborom, svojim "kolegom" iz pokala EHF, kjer bosta obe ekipi tekmovali tudi spomladi. Do četrtfinala se je uspelo prebiti drugoligaški ptujski Dravi, ki se je kar žilavo upirala SVIŠ-u iz Ivančne Gorice, naposled pa je ta unovčil več izkušenj s težkih tekem in se prvič v svoji zgodovini prebil na sklepni turnir, ki bo 2. in 3. marca prihodnjue leto.