NK Celje ND Gorica Prva liga Telekom Slovenije

Ponedeljek, 1. 10. 2018, 18.10

Poročilo s tekme med Gorico in Celja

Vrtnice srečno do točke, neučinkovitost stala Celjane #video

Nogometaši Gorice in Celja so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

NK Olimpija NK Aluminij
Sportal Aluminij se je nevarno približal najboljšim #video

Celjani so tekmo dobro začeli in povedli v deveti minuti iz prve prave akcije. Jakob Novak je prišel na levo stran kazenskega prostora, žogo na kratko oddal do vtekajočega Rudija Požega Vancaša, ta pa je nato zadel z diagonalnim strelom. Zanj je bil to šesti zadetek v sezoni, s čimer se je na drugem mestu lestvice strelcev izenačil z Mariborovim Janom Mlakarjem.

Celjani so bili nevarni tudi v 22. minuti, ko jez 19 metrov sprožil Novak, Januš Štrukelj, ki je branil namesto odsotnega Grege Sorčana (zaradi pretresa možganov mora tako kot Žiga Lipušček še počivati), pa je bil na mestu.

Celjani so bili v Novi Gorici boljši nasprotonik. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Celjani so bili v Novi Gorici boljši nasprotonik. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Novogoričani, ki so igrali tudi brez kaznovanega Uroša Celcerja in že dlje časa poškodovanega Alena Jogana, pa so izenačili v 24. minuti. Matteo Tomiček je podal na levo stran kazenskega prostora, kjer je Andrej Kotnik žogo takoj na kratko oddal do Roka Grudine, ki je nato iz bližine zadel za 1:1.

V uvodu drugega polčasa so gledalci videli nekaj nenevarnih strelov na obeh straneh, v 62. minuti je Matjaž Rozman ustavil tudi dokaj šibak strel z glavo Vladimirja Oršolića, na drugi strani pa je Štrukelj obranil prosti strel Janeza Piška.

V 68. minuti je Štrukelj obranil še strel iz prve Požega Vancaša s približno desetih metrov, v 76. pa še strel z glavo Jureta Travnerja. Do konca so oboji znova nekajkrat nenatančno merili, Grudina je v 87. minuti celo zadel prečko lastnih vrat, tako da je ostalo pri delitvi točk.

Novogoričani bodo v 12. krogu v nedeljo gostovali v Kranju, Celjani pa bodo dan prej gostili Olimpijo.

Gorica : Celje 1:1 (1:1)

Športni park, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Pospeh (Petrovče) in Mikača (Višnja Gora).

Strelci: 0:1 Požeg Vancaš (9.), 1:1 Grudina (24.).

Gorica: Štrukelj, M. Kavčič, Oršolić, T. Kavčič, Tomiček, Curk, Kolenc (od 72. Gulič), Osuji, Grudina, Kotnik (od 67. Jermol), Filipović (od 80. Smajlagić).

Celje: Rozman, Zaletel, Travner, Džinić, Andrejašič, Cvek, Pišek, Novak (od 90. Benedičič), D. Štraus (od 46. Kerin), Požeg Vancaš, Ibišević (od 75. Vizinger).

Rumeni kartoni: Grudina, Kolenc, Jermol, Smajlagić; Pišek, Ibišević, Travner.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v živo:

Konec tekme!

87. minuta: Uffff, koliko sreče za nogometaše iz Nove Gorice. Grudina, ki je prišel na pomoč obrambnim nogometašem, je tako nesrečno izbijal žogo, da je ta že letela proti Štrukljevim vratom, a k sreči je zadela le vratnico in ostalo je pri izenačenem izidu.

76. minuta: Nova velika priložnost za goste iz Celja. Povsem sam je z glavo poskušal Jure Travner, a slabo, Štrukelj je brez težav ujel žogo. S tega položaja bi se dalo veliko bolje streljati.

67. minuta: Celjani so zapretili prek Požega Vancaša, ki je res nevarno poskušal, a je bil domači vratar Štrukelj dovolj pazljiv.

60. minuta: V drugem polčasu nismo videli veliko akcije, ostaja pri izidu iz prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

39. minuta: Strelec goriškega zadetka je porumenel. Grudina je skušal izsiliti strel za najstrožjo kazen, sodnik Asmir Sagrković pa ga je nagradil z rumenim kartonom. Lahko se strinjamo, da se je glavni delivec pravice kar prav odločil.

Je bil storjen prekršek za enajstmetrovko?

Statistika po pol ure igre:

24. minuta: GOOOL! 1:1! Če ne daš, dobiš. Domači tako gostov niso dolgo gledali v hrbet. Vrtnice je do izenačenja popeljal Rok Grudina. Lepo ga je našel Andrej Kotnik.

Si je Rok Grudina pri zadetku pomagal z roko?

Oddanih 31 glasov

22. minuta: Nova izjemna priložnost za Štajerce. Z razdalje je lepo sprožil Jakob Novak, a je vrhunsko posredoval vratar Gorice, Januš Štrukelj. Ostalo je pri minimalnem vodstvu Celja.

9. minuta: GOOOL! 0:1! Celjani so hitro povedli! V polno je meril Rudi Požeg Vancaš!