NK Aluminij NK Mura Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 15. 5. 2019, 21.12

Poročilo s tekme Aluminij : Mura

Muraši ostajajo v boju za četrto mesto #video

Nogometaši Aluminija so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri z 0:1 (0:0).

Nk Maribor
Sportal Maribor izkoristil darilo Domžal in se vrnil na slovenski vrh! #video #foto

Sobočani so tekmo začeli nekoliko odločneje, a posebej nevarni niso bili. V 29. minuti je sicer nase opozoril Nino Kouter, ko je sprožil s 25 metrov, Luka Janžekovič pa je bil na mestu. Eno podobno akcijo so izpeljali tudi pri Aluminiju že pred tem, to pa je bilo v napadalnem pogledu praktično vse, kar sta ekipi ponudili v prvem polčasu.

Drugi polčas se je na težkem, razmočenem igrišču začel s priložnostjo Aluminija, ko je Luka štor streljal z dobrih desetih metrov, a je žogo poslal čez vrata. Na drugi strani so Sobočani v tem delu igre prvič resneje zagrozili v 64. minuti, ko je poskusil Alen Kozar, Stanley Amuzie pa je z glavo blokiral strel.

Oliver Bogatinov | Foto: Vid Ponikvar Foto: Vid Ponikvar

V 66. minuti je prosti strel od daleč izvedel Luka Bobičanec, toda žogo poslal mimo leve vratnice. V 76. minuti pa so gosti povedli, najprej je Nik Lorbek streljal iz bližine, Luka Janžekovič je žogo odbil, ta je končala pri Kouterju, ki jo je s sicer ne povsem posrečenim strelom spravil v mrežo ob desni vratnici.

Tri minute pozneje je povsem sam z osmih metrov poskusil še Žiga Kous, izvrstno pa je posredoval domači vratar, v 82. minuti pa je z velike razdalje z leve strani prosti strel izvedel Bobičanec in zadel prečko.

Na drugi strani je prišel do strela Nik Marinšek, Dean Šafarić pa je žogo ujel. Zatem je Ilija Martinović z glavo zgrešil cilj, tako da je ostalo pri minimalni zmagi Prekmurcev.

Aluminij bo v 34. krogu v nedeljo gostoval v Krškem, Mura pa bo dan prej gostila Gorico.

Aluminij : Mura 0:1 (0:0)

Športni park, sodniki: Jug, Praprotnik in Švarc.

Strelec: 0:1 Kouter (76.)

Aluminij: Janžekovič, Leko (od 59. Maloku), Muminović, Štor, Martinović, Vrbanec, Krajnc, Horvat, Matjašič (od 78. Marinšek), Kontek, Amuzie.

Mura: Šafarić, Kous, Bošković, Maruško, Šturm, Kozar, Lorbek, Karničnik (od 64. Horvat), Kouter, Bobičanec (od 87. Šušnjara), Sirk (od 76. Maroša).

Rumeni kartoni: Vrbanec, Štor; Kozar.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kidričevem:

Konec tekme v Kidričevem!

82. minuta: Aluminij je povsem popustil. Muraši so prek Luke Bobičanca streli še prečko. Vratar Janžekovič je bil brez moči, a ga je rešil okvir vrat.

Neposredni strel s prostega strela, a Aluminij je rešila prečka:

79. minuta: Nova priložnost za Muro. Z neposredne bližine je močno sprožil Žiga Kous, a mu je strel izjemno ubranil Luka Janžeković

Kakšna obramba Janžekoviča:

75. minuta: GOOOL! 0:1! Mura je le našla pot do vrat Aluminija. Po vnovičnem odbijanju žoge v kazenskem prostoru Aluminija, je do strela prišel Kouter in rutinirano zadel.

Mura povedla v Kidričevem:

64. minuta: Nevarno pred vrati Aluminija. Najprej je sprožil Alen Kozar, nato pa še Rok Sirk, požrtvovalni Kidričani so oba strela blokirali.

Kidričani so si oddahnili:

49. minuta: Takoj na začetku drugega polčasa je završalo med navijači Aluminija. Lep položaj za strel si je pripravil Luka Štor, njegov poskus pa je švignil malce prek vrat Murašev.

Štor za malce mimo vrat Mure:

Začetek drugega polčasa v Kidričevem!

Konec prvega polčasa v Kidričevem!

29. minuta: Potem ko v prvih pol ure tekme nismo videli kaj dosti akcije, je monotonost z močnim strelom z razdalje poskrbel Nino Kouter, a je njegov strel vratar Aluminija Luka Janžeković brez težav ubranil.