Druga liga, 8. krog

Koper dobil derbi in skočil na vrh

Miran Srebrnič | Miran Srebrnič je Koprčane popeljal na vrh drugoligaške razpredelnice. | Foto Vid Ponikvar

Miran Srebrnič je Koprčane popeljal na vrh drugoligaške razpredelnice.

V drugi slovenski nogometni ligi sta bila na sporedu dva derbija. Obračun med vodilnima, do tega kroga neporaženima ekipam, Kalcerjem iz Radomelj in Koprom, so dobili slednji z 2:0 in tako prevzeli vodstvo na lestvici. V Krškem so domači ugnali Nafto 1903 s 3:0 in se povzpeli na tretje mesto.

V Radomljah se je zbralo 400 gledalcev, ki so že v prvem polčasu videli dva zadetka v mreži Kalcerja. Prvega v 17. minuti je dosegel Goran Galešić, drugega dvajset minut kasneje pa Damir Hadžić. V drugem delu so domači poskušali obrniti rezultat, vendar so Koprčani, ki so v tej sezoni prejeli le pet zadetkov, tretjič zaporedoma zmagali z 2:0 in četrtič v nizu ohranili mrežo nedotaknjeno.

Krčani so povedli v 22. minuti preko Esterja Soklerja, na 2:0 je v 58. minuti povišal Lovre Čirjak, vprašanje zmagovalca pa je dokončno rešil Tilen Mlinar dobrih deset minut pred koncem tekme.