Druga liga, 6. krog

Radomlje z visoko zmago na vrhu

Jaka Štromajer | Jaka Štromajer se je vpisal med strelce proti Beltincem. | Foto Vid Ponikvar

Jaka Štromajer se je vpisal med strelce proti Beltincem.

Nogometaši v 2. slovenski ligi so tekme 6. kroga. V sosedskem obračunu so Bilje doma izgubile proti Gorici z 2:3, Nafta je kar s 7:1 v gosteh odpravila Roltek Dob, Koper pa je doma z 2:0 premagal Beltince, v nedeljo pa so Radomlje premagale Dravograd.

V Biljah so domači vodili že z 2:0, a so Novogoričani ob dveh igralcih več v drugem polčasu preobrnili izid, Lamin Colley je odločilni zadetek dosegel v peti minuti sodniškega dodatka. Nafti je do četrte zmage največ pomagal Jaka Bizjak s tremi goli, medtem ko je še neporaženi Koper slavil z goloma Jake Štromajerja in Edija Baše.

Na drugih tekmah je Krško doma izgubilo z Brdi z 0:1, Fužinar je po treh golih Žana Medveda s 4:1 odpravil Jadran, Rogaška in Krka pa sta se razšli z 0:0.

Že v petek je Drava na Ptuju premagala Brežice Terme Čatež s 5:1.

V zadnji tekmi so Kalcer Radomelje s 6:1 premagale Koroško Dravograd in se vrnile na vrh lestvice.

7 – Lovre Čirjak (Krško), Etien Velikonja (Gorica)