1 leto, 8 mesecev

Aneja Simončič

Četrtek, 18. 7. 2013, 16.51

Tri medalje atletinj, odbojkarice in rokometaši v finalu

Po treh bronastih medaljah je Slovenija na olimpijskem festivalu evropske mladine (OFEM) prišla tudi do zlata. Najžlahtnejše odličje je osvojila atletinja Aneja Simončič.

Tri mlade slovenske atletinje so poskrbele za nadvse uspešen četrti tekmovalni dan na OFEM v Utrechtu. Že v prvi disciplini dneva je Aneja Simončič v teku na 400 m z ovirami (1:00,27) premagala vse vrstnice in se veselila zlatega odličja. Tretja je bila v skoku v višino Lara Omerzu, ki je s preskočenimi 177 cm popravila tudi osebni rekord, še drugi bron na festivalu pa je osvojila Tina Božič v troskoku (12,60 m). Poleg omenjene trojice sta nastopila še Rok Balantič, ki je po treh prestopih ostal brez uvrstitve v metu kopja, in Tjaša Stanko, ki je krogla sunila 14,07 metra, kar je zadoščalo za šesto mesto.

Štirje judoisti so se borili na tatamijih, po dveh uspešnih dneh pa so tokrat ostali brez odličja. Še najbližje mu je bil Gregor Kocmut (do 81 kg), ki pa je v repasažu izgubil in končal na petem mestu. Nastja Stopernik Pavlin (do 70 kg) je bila sedma, Martin Hojak (do 73 kg) in Patricia Brolih (do 63 kg) pa sta ostala brez uvrstitve.

Rokometaši prek Švedov, odbojkarice pometle z Nemkami

Obe slovenski ekipi na Nizozemskem se bosta v petek borili za prvi mesti. Odbojkarice so v polfinalu s 3:0 (23, 23, 18) odpihnile Nemke in se bodo za zlato pomerile s Srbkinjami, rokometaši pa so s 24:23 premagali Švede in jih v velikem finalu čakajo norveški vrstniki. Odločilen gol za zmago je v polfinalu štiri sekunde pred koncem dosegel Jaka Malus.

Brez finala so četrti dan ostali plavalci. Diana Naglič je bila deveta na 100 m delfin, Blaž Demšar 11. na 200 m delfin, na enakem mestu je končal Grega Popovič na 1500 m prosto, Neža Klančar na 100 hrbtno in Chad Andoljšek na 100 m prosto pa sta bila 17. Slednji je nastopil še na 100 m hrbtno, kjer je bil 23. Gaja Kristan je bila 20. na 400 m prosto.

Kolesarje je po kronometru čakala še cestna dirka. Najbližje medalji je bila Katja Jeretina, ki je v šprintu glavnine osvojila četrto mesto, Eva Skaza je bila 29., Ana Majnik pa 42. Pri fantih je bil najboljši med Slovenci Gorazd Per na 13. mestu, Grega Matija Černe je bil 47., Žan Andrejaš pa je odstopil.