15. 5. 2021,
18.40

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,32

kvalifikacije za evropsko prvenstvo Alessandro Chiappini slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Sobota, 15. 5. 2021, 18.40

Zenica, kvalifikacije za EP

Slovenske odbojkarice dokončno brez uvrstitve na EP

slovenska odbojkarska reprezentanca Latvija | Slovenke še enkrat visoko izgubile s Čehinjami. | Foto CEV

Slovenke še enkrat visoko izgubile s Čehinjami.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je danes v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu zabeležila še tretji poraz, še drugič je morala priznati premoč Češki. Potem ko so bile Čehinje na prvem turnirju v Latviji boljše z z izidom 3:1, so tokrat na drugem turnirju v Zenici zmagale s 3:0 (18, 15, 22). Dokončno je Slovenkam vrata EP priprla reprezentanca BiH, ki je s 3:0 premagala Latvijo.

slovenska odbojkarska reprezentanca Latvija
Sportal Slovenke po zmagi še lahko upajo na EP

Slovenske odbojkarice letos ne bodo tretjič zaporedoma igrale na evropskem prvenstvu. Potem ko so na drugem turnirju v Zenici z 0:3 izgubile dvoboj s Češko, jim ni šel na roko niti rezultat druge današnje tekme, v kateri je BiH s 3:0 premagala Latvijo.

Pred zadnjim krogom je že znan vrstni red kvalifikacijske skupine F, prvo mesto bo osvojila Češka, na prvenstvu bo potovala še BiH, Slovenija bo zasedla tretje mesto, Latvija pa četrto.

V zadnjem krogu se bodo Slovenke z Bosankami merile le za prestiž.

Čehinje za razred boljše

Čehinje, ki so se že pred tekmo uvrstile na prvenstvo, so bile v obračunu s Slovenkami za razred boljše, slovenska vrsta niti v enem nizu ni bila blizu zmagi, mogoče še najbližje v tretjem nizu, ko so se je v končnici tekmicam približale na dve točki zaostanka.

"Na žalost se nismo uvrstili na evropsko prvenstvo. Danes je bila tekma zelo težka. Češka je pritiskala, mi pa smo sicer uspeli dobro sprejemati, a smo bili v napadu tako slabi, da so tekmice ves čas nadzorovale potek tekme. Naše možnosti smo zapravili predvsem na prvem turnirju in tudi včeraj, ko smo izgubili niz, ki nam je zelo otežil preostanek kvalifikacij. Jutri imamo še zadnjo tekmo, ki jo želimo odigrati najboljše, kar lahko. Imamo igralke, ki potrebujejo izkušnje in takšne tekme. Na tekmo se bomo dobro pripravili, a bo verjetno motivacija problem, saj smo danes zapravili priložnost, ki smo jo še imeli," je bil po porazu razočaran selektor Slovenije Alessandro Chiappini.