2 leti

1. DOL za ženske, finale, druga tekma

Kamničanke po napetem boju do prve zaključne žoge

1

Calcit Volley : Nova KBM Branik, finale DP ženske 2022 | Kamničanke v zmagah vodijo že z 2:0. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničanke v zmagah vodijo že z 2:0.

Odbojkarice Calcita Volleyja so na drugi finalni tekmi državnega prvenstva v gosteh v Mariboru ugnale Novo KBM Branik s 3:2 (-19, 23, -17, 23, -11) in povedle z 2:0 v zmagah. Ekipi igrata na tri zmage, naslednja, morebiti že zadnja tekma bo v torek ob 20. uri v kamniški dvorani.

Calcit Volley : Nova KBM Branik, finale DP ženske 2022
Sportal Kamničanke suvereno odprle boj za slovenski prestol
Odbojka žoga
Sportal Novogoričanke do končnega tretjega mesta

Kamničanke so po drugi finalni tekmi še korak bližje tretjemu zaporednemu naslovu, skupno pa šestemu v slovenskem državnem prvenstvu. Mariborčanke pa po današnjem porazu upajo zgolj še na čudež v lovu na 17. zvezdico v zgodovini kluba, saj jim v tej sezoni na petih tekmah še ni uspelo premagati calcitovk, a so jim bile tokrat zelo blizu.

V izenačenem prvem delu prvega niza so bile sprva korak pred tekmicami domače odbojkarice, potem pa so pobudo prevzele Kamničanke. Te so z delnim izidom 11:5 povedle s 17:13. Čeprav so se po slabem sprejemu Anđelke Radišković bankirke približale na 16:18, so nato s serijo servisov Anje Zorman in dobro igro v polju gostje niz tako rekoč odločile v svojo korist po vodstvu z 22:16.

Drugi niz se je začel s serijo točk domačih, ko je bila na servisu Anamaria Galić. Pri izidu 5:0 je moral pol minute odmora vzeti gostujoči trener Gregor Rozman. Niz točk je bil končan, Kamničanke pa so počasi grizle v zaostanek. Približale so se na vsega točko (11:12), a so varovanke Bruna Najdiča hitro pobegnile na 15:12. To prednost so držale tudi do končnice, ko je moral Najdič umiriti svoje varovanke po skorajšnjem izenačenju Kamničank (21:20). Odmor je domačim pomagal, niz pa jim je po napaki Fatoumatte Sillah pripadel s 25:23.

Mariborčanke po današnjem porazu lahko upajo zgolj še na čudež. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Mariborčanke po današnjem porazu lahko upajo zgolj še na čudež. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničanke so nato udarno začele tretji niz. Po izenačenju na 2:2 je sledila serija kar 11 zaporednih točk Calcita, s čimer so gostje v kali zatrle upe na domače vodstvo v nizih. Mariborčanke so po 20:7 sicer zaigrale bolje, se približale, a tako gromozanske razlike niso več uspele nadoknaditi.

So pa na krilih boljšega zaključka tretjega niza začele četrtega. Hitro so prišle do vodstva s tremi točkami (6:3), nato tudi s štirimi, ko je semafor v Lukni kazal 9:5. Mariborčanke so vztrajale v vodstvu in povedle z 18:13, nato pa je sledila vrnitev Kamničank, ki so poskrbele za napeto končnico. Sledilo je izenačenje na 22:22, po dveh zaporednih točkah domačink je bilo 24:22, po uspešnem napadu Monike Potokar pa je sledilo izenačenje na 2:2 v nizih.

Tudi skrajšani tretji niz so domačinke začele bolje in povedle s 4:2. Toda to ni zmedlo Rozmanovih varovank, ki so ekspresno izenačile in imele nato v nadaljevanju pol koraka prednosti v lovu na pomembno zmago. Prvič so za dve točki povedle pri 10:8. Mirta Velikonja Grbac je z zvrhano mero sreče z asom še izenačila na 10, nato pa so odbojkarice Calcita dobile štiri od naslednjih petih točk ter po bloku Fatoumatte Sillah izkoristile prvo zaključno žogo za vodstvo z 2:0 v zmagah.

Najbolj učinkovita je bila pri gostjah Sillah z 28 točkami, s 23 ji je sledila Olivera Brulec Kostić. V domači vrsti je bila točkovno najbolj uspešna Anamaria Galić s prav tako 23 točkami.

1. DOL za ženske, finale, druga tekma*

Nedelja, 17. april
Nova KBM Branik : Calcit Volley 2:3 (-19, 23, -17, 23, -11)     /0:2/

// izid v zmagah, igrajo na tri zmage; termini preostalih tekem: 19. april (v Kamniku); če bo treba, bosta četrta in peta tekma 21. aprila (Maribor) in 23. aprila (Kamnik)