Sobota, 16. 4. 2022, 19.23

1. DOL za ženske, druga tekma za 3. mesto

Novogoričanke do končnega tretjega mesta

Odbojka žoga | Foto Vid Ponikvar

Odbojkarice GEN-I Volleyja so osvojile končno tretje mesto v državnem prvenstvu, potem ko so še na drugi tekmi premagale Sip Šempeter. V gosteh so Novogoričanke slavile s 3:0, danes pred domačimi navijači pa prav tako s 3:0 (17, 17, 13).

Calcit Volley : Nova KBM Branik, finale DP ženske 2022
Sportal Kamničanke suvereno odprle boj za slovenski prestol
odbojka žoga
Sportal Novogoričanke dobile prvo tekmo v boju za tretje mesto

Novogoričanke so gladko prišle do končnega tretjega mesta, potem ko so na obeh tekmah prevladovale, tudi na današnji drugi so imele vso tekmo vse pod nadzorom.

V prvem nizu je bil izid izenačen le pri 3:3, sicer pa so bile ves čas dokaj zanesljivo v ospredju domače odbojkarice, ki so odločilno prednost naredile sredi niza, povedle so nato tudi za sedem točk, niz pa dobile za osem.

Tudi v drugem nizu je vse bolj ali manj potekalo po domačih notah, spet so bile Primorke ves čas v ospredju, prvo veliko prednost pa so si po štirih zaporednih točkah priigrale pri 11:4. Do konca so nato nadzorovale položaj, vodile pa so tudi že za deset točk.

Uvod tretjega niza je postregel celo z vodstvom gostij s 4:3, toda nato so gostiteljice spet hitro stvari postavile na pričakovano mesto.

Polona Marušič je bila z 12 točkami najboljša pri domačih, Vita Črnila pa s sedmimi pri gostjah.