Calcit Volley MOK Krka OK Hoče Panvita Pomgrad ACH Volley Salonit Anhovo OK Merkur Maribor 1 DOL

1. DOL, moški, 18. krog

Kamničani spet pred Mariborom, ACH Volley na vrhu

Calcit Volley - Krka (Martin Kosmina) | Kamničani niso imeli težav s Krko in spet skočili pred Maribor. | Foto Klemen Brumec

Kamničani niso imeli težav s Krko in spet skočili pred Maribor.

V derbiju 18. kroga 1. DOL za moške sta se v petek v Kanalu pomerila Salonit in Merkur Maribor. Zmagali so odbojkarji iz Štajerske in na lestvici spet skočili pred Kamnik, a to le za 24 ur, saj je Calcit Volley v soboto pričakovano zanesljivo opravil s Krko in si priboril drugo mesto nazaj. Na vrhu ostaja ACH Volley, ki je v Kranju s 3:0 opravil s Hišo na kolesih, Hočani pa so po hudem boju s 3:2 premagali Panvito.

Kanalci in Mariborčani so se srečali tretjič v sezoni. Prva dva dvoboja so zanesljivo dobili Štajerci, Primorci pa so pred tekmo računali, da bo šlo v tretje rado in da bodo na domačem igrišču po ACH Volleyju prekrižali račune še enemu izmed favoritov prvenstva.

Od tega niti niso bili daleč, tekmecem so povzročili veliko težav, če bi končnici tretjega ali četrtega niza odigrali nekoliko bolj zbrano, bi osvojili vsaj točko, tako pa sta razpoložena Ahmed Ihbajri in Rok Možič poskrbela, da so gostje Kanal zapustili brez prask.

Na začetku tekme je bil v mariborski vrsti razpoložen Alen Šket, predvsem po njegovi zaslugi so gosti s točko Filipa Uremovića povedli s 15:10. Borbeni Kanalci se niso dali, približali so se na 17:19, toda po bloku Uroš Planinšiča za 20:24 je bilo njihovih upanj v tem nizu realno konec.

Če je bil Šket glavno ime prvega niza, v katerem je dosegel sedem točk, je bil najboljši posameznik drugega domači korektor Matic Vrtovec. Najprej je z dvema asoma poskrbel za vodstvo s 7:4, nato je dosežek s servisi ponovil za 18:13, Mariborčani so se sicer kmalu povsem približali, toda domači so še enkrat ušli in prišli do štirih zaključnih žog. Tri so ubranili, toda Vrtovec preobrata vendarle ni dovolil.

V tretjem nizu so gostitelji izničili začetno vodstvo tekmecev, pred končnico pa po dveh napakah Žige Donika povedli z 21:17. Nasmihala se jim je vsaj točka, toda s tem se ni strinjal razpoloženi Možič, reči je prevzel v svoje roke in po izidu 22:19 poskrbel za preobrat.

Igralci so še za večjo dramo poskrbeli v četrtem nizu. Domači so spet imeli pobudo, ne sicer za več kot tri točke, toda z dvema še tik pred koncem, ko je bilo na semaforju 23:21. Toda po napaki Marka Radosavljevića so gosti izenačili, blok Uremovića jim je zagotovil zaključno žogo. Da so postavili piko na i, pa so imeli precej težav. V "podaljšku" se je ena priložnost ponudila tudi Kanalcem, muke Mariborčanov pa je z blokom vendarle končal Miha Cafuta.

Možič in Vrtovec sta bila s 25 točkami najučinkovitejša igralka tekme, Ihbajri je dosegel točko manj. Domači so v statistiko vpisali osem asov, od tega Vrtovec pet, Mariborčani pa 12 blokov, Ihbajri in Planišič tri.