MOK Krka Panvita Pomgrad OK Hoče Hiša na kolesih Salonit Anhovo Calcit Volley OK Merkur Maribor ACH Volley 1 DOL

1. DOL, moški, 17. krog

Kamničani po trdi bitki s Salonitom do novih treh točk

ACH Volley Calcit Volley | Kamničani držijo stik z ACH Volleyjem. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničani držijo stik z ACH Volleyjem.

V najmočnejši slovenski odbojkarski ligi so bile v soboto na sporedu tekme 17. kroga. V Kamniku je gostoval Salonit, zmage s 3:0 v nizih pa so se veselili gostitelji, a je bila trda bitka prav v vsakem od njih. Vodilni ACH Volley in Merkur Maribor nista imela večjih težav, zadnjeuvrščena Krka pa ne pravih množnosti proti Panviti.

Salonit se je z dobrim sprejemom servisov ves čas enakovredno kosal s favoriti, a je bil v končnicah premalo zbran. V prvem nizu so po nepotrebni napaki Matije Jereba domači že vodili s 24:21, dve zaključni žogi so gosti ubranili, drugo z asom Marka Radosavljeviča, toda Jan Klobučar je ohranil mirne živce in svoji ekipi zagotovil vodstvo z 1:0.

V drugem nizu so gosti vodili s 16:12, toda Kamničani so jih na 17. točki ujeli. A Primorci so še enkrat prišli do lepe prednosti, vodili so s 23:21, toda Martin Kosmina je z blokom izenačil na 23:23. Kanalci so imeli prvi zaključno žogo, niso je izkoristili, pri izidu 27:28 so imeli še eno priložnost, tudi to so zapravili, Klobučar pa je s tremi zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo domačih z 2:0.

Na začetku tretjega niza so bili gostitelji spet boljši, a Salonit se ni predajal. Pred končnico je prišel do vodstva, zadnjič vodil z 22:21, toda Kamničani so izkoristili že prvo zaključno žogo, potem ko je Matic Vrtovec žogo poslal izven igrišča. Klobučar in Mitja Gasparini sta pri zmagovalcih dosegla 18 točk, Gasparini štiri z asi. Pri Salonitu je 16 točk vknjižil Fran Peterlin.

ACH Volley je proti Hočam ves čas nadzoroval položaj. V težavah se je znašel le v drugem nizu, ko so gosti nadoknadili zaostanek, z dvema blokoma ubranili dve zaključni žogi, toda izkušeni prvaki so se znali rešiti in nato brez posebnega naprezanja zabeležiti zmago. Tekmeca so premagali predvsem po zaslugi servisov, v tem elementu se je izkazal Gregor Ropret, ki je dosegel pet asov, in dovolj zanesljivega napada, v katerem je 16 točk dosegel Božidar Vučićević.

Še bolj prepričljiv je bil spet Merkur Maribor, ki Hiši na kolesih Triglavu ni dopustil niti kančka upanja. Vse nize je dobil prepričljivo, trojka Alen Šket, Rok Možič, s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme, in Ahmed Ihbajri so v napadu odigrali praktično brez napak, v bloku se je izkazal Jan Mulec.

V derbiju začelja je do točk prišla Panvita Pomgrad. Tekma je bila izenačena, velik vpliv na končni izid pa je imel najbolj izenačen prvi niz, ki ga je z blokom odločil Jakob Rojnik, s 16 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Tudi drugi niz je bil izenačen, spet so ga dobili Prekmurci, ki so imeli nato v tretjem nekoliko lažje delo. Gosti so dosegli osem asov, domači le dva, Panvita je bila boljša tudi v vseh drugih statističnih elementih.